Nowy numer 08/2020 Archiwum
 • PTaraski
  20.01.2018 08:17
  Oczywiście nie chciałbym oceniać tego konkretnego przypadku. Jednak to zdarzenie wcale nie musi być argumentem za kursami Alpha.

  Na zachodzie bardzo wielu kryminalistów, i to odpowiedzialnych za najcięższe przestępstwa, przechodzi na islam. Dlaczego tak? Ano islam n ie zmusza ich do zmiany życia, do zaprzestania cudzołóstwa, gwałtów, kradzieży, a za to daje "aureolę" religijną.

  Przypomnijmy, że podobnie jest z protestantyzmem, który neguje wartość dobrych uczynków i konieczność nawrócenia, wystarczy "wierzyć", przy czym wiara jest rozumiana czysto emocjonalnie, jako emocjonalna relacja z "Bogiem". Zresztą protestantyzm polega tak naprawdę na odrzuceniu Chrystusowego jarzma przykazań i wiary oraz brzemienia Chrystusowego krzyża. Tam nie jest konieczna ani prawdziwa wiara, ani łaska Boża, ani sakramenty, ani dobre życie.

  A Alpha wywodzi się z protestantyzmu.
  • śwjacenty
   20.01.2018 22:13
   Kłamiesz
   doceń 4
  • m
   21.01.2018 18:46
   "Na zachodzie bardzo wielu kryminalistów, i to odpowiedzialnych za najcięższe przestępstwa, przechodzi na islam. Dlaczego tak? Ano islam n ie zmusza ich do zmiany życia, do zaprzestania cudzołóstwa, gwałtów, kradzieży, a za to daje "aureolę" religijną"..Pan Krzysztof diametralnie zmienił swoje życie,a właściwie pozwolił Bogu je zmienić..Nie widzę punktów wspólnych..
   doceń 5
 • Leo
  20.01.2018 13:22
  PTaraski - Jezus powiedział, że po owocach poznaje się pochodzenie dzieła. Czego jeszcze chcesz?
  doceń 12
 • Piotrek
  20.01.2018 23:18
  Dobra robota! Podoba mi się bardzo styl napisania artykułu, czyta się go ciekawie i chętnie. Cieszę się, że na stronie Gościa pojawił się kolejny pozytywny przykład jak Bóg działa. Oby tak dalej! Chętnie bym również poczytał co się będzie działo z panem Krzysztofem za kilka lat i jak się rozwinie jego wiara i życie.
  doceń 4
 • m
  21.01.2018 18:42
  Chwała Panu!On może wszystko! Najcudowniejszy i najczulszy Ojciec swoich dzieci.Wystarczy jedno westchnienie,jeden szept "Pomóż nie umiem sama"Piękne świadectwo przemiany i dalszego życia w Panu :) Niech Was prowadzi,Kochani, i nieustannie oświeca Waszą wspólną drogę.A Maryja niech zawsze bedzie przy Was.
  doceń 7
 • CaminoCanis
  21.01.2018 22:55
  Po tych wszystkich rewelacjach na temat kursu Alfa których naczytałem się głównie w GN mam takie pytanie: jak ocenić kondycję księży katolickich którzy powołani zostali aby prowadzić "zbłąkane owce wprost do nieba" skoro muszą robić to za nich w restauracjach przedstawiciele innych wyznań ???
  • Panna nikt
   23.01.2018 09:23
   Tak się składa, że Alfa w Polsce najczęściej prowadzona jest nie przez przedstawicieli innych wyznań, ale przez katolików a księża obecni są na spotkaniach.
   • CaminoCanis
    23.01.2018 22:29
    To w takim razie jeszcze pytanie: czy posiłki w restauracjach też fundują księża katoliccy ??? Pytam może naiwnie, ale moim znajomi "alfowicze" nie ponosili kosztów aprowizacyjnych
    doceń 0
    0
   • CaminoCanis
    23.01.2018 22:31
    I jeszcze jedna rzecz (w nawiązaniu do katolików prowadzących kursy Alfa w Polsce): przeczytaj dokładnie materiał zawarty w linku http://www.fronda.pl/a/kursy-alpha-droga-do-zbawienia-czy-list-otwarty,105249.html
    doceń 0
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy