• PTaraski
  02.12.2017 09:01
  W te agresji przeciwko św Maksymilianowi Marii Kolbe tak naprawdę absolutnie nie ma nic nadzwyczajnego. To myśmy tylko zapomnieli podstawową prawdę Ewangeliczną, a i pokazaną wyraźnie w ST w losie prześladowanych proroków, np. [Mt 5,11]:

  Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.

  [Łk 21,17] I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich.

  Niestety ta prawda została zaprzepaszczona na SW2 i po nim, kiedy to licznie ludzie Kościoła postanowili pójść na kompromis z "tym światem", jak to określa Ewangelia, czyli siłami wrogimi Bogu i chrześcijaństwu, które rządzą.

  A z drugiej strony, św. Maksymilian jest wzorem i autorem, który nawet w kręgach kościelnych jest trudny do przyjęcia, także tutaj, bo bezkompromisowo głosił Prawdę i zwalczał kłamstwo. Np. o ówczesnym ekumenizmie pisał tak:

  Nie ma większego wroga Niepokalanej i jej Rycerstwa niż współczesny ekumenizm, który każdy rycerz powinien nie tylko zwalczać, ale i neutralizować przez diametralnie przeciwne działanie, i w końcu zniszczyć.

  Św. Maksymilian Kolbe Dziennik, 23.04.1933, Wydawnictwo Tedeum, 2005, str. 37. A co by dzisiaj napisał, kiedy Franciszek nazywa Lutra "światkiem ewangelii", kiedy działają takie wspólnoty, jak Chemin Neuf???
  • JAWA25
   02.12.2017 19:18
   przykłady twórczości M. Kolbe https://gloria.tv/article/mLtf1fTUNPHf1jouhv9JAVBCx
   doceń 3
 • JAWA25
  02.12.2017 19:10
  "Przynajmniej według skandynawskich standardów" znów zbiorowa odpowiedzialność
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Między łotrami

ks. Jacek M. Pędziwiatr DODANE 01.12.2017 AKTUALIZACJA 02.12.2017

Między łotrami

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma