Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • sorcier
  10.01.2015 13:11
  sorcier
  Łomatko. Od tych kolejnych listów pasterskich niedobrze się już robi. Tak jakby po mszy proboszcz nie mógł streścić całości. Rozumiem wagę sprawy i zgadzam się z wymową listu - obiecuję też modlitwę w tej intencji, ale..., ale homilia powinna być nareszcie homilią...
  doceń 5
 • senność
  10.01.2015 13:28
  Kiedy min.Szumilas swoją interpretacją ustawy o przedszkolach pozbawiła pracy ok,20 tys instruktorów, bez odpraw, zapomóg, z dnia na dzień.Nikt, nawet kościelny z organistą nie kiwnęli w tej sprawie.
  Tera gdy istnieje realna szansa że Brać Górnicza obudzi się i rozpędzi to towarzystwo z Warszawy - słyszę listy i apele.
  Pasterze ! Boicie się nawet manifestować ( Warszawa 13 Gru) a co dopiero prowadzić swój lud.
  doceń 5
 • Medard
  10.01.2015 13:44
  Nie reformę, ale likwidację branży górniczej
  doceń 9
 • Maluczki
  10.01.2015 14:20
  Biskupi jak zawsze czujni w obronie bandytyzmu!
  Ciekawe co biskupi powiedzą, gdy wszyscy Polacy będą już tylko zdani na życie luftem?
  Największą troską otaczają komunistycznych zbrodniarzy, złodziei i demoralizatorów!
  doceń 0
 • Utu
  10.01.2015 16:12
  Niestety ale głupota może czasami zaboleć. Ślązacy się dziwią i biadolą. Są bardzo rozżaleni sytuacją. Tymczasem przypomnę wyniki wyborów z 2011r:
  Wyniki: Gliwice, Zabrze, Bytom, okręg nr 29: , PO – 49,89 proc., PiS – 23,37 proc., RP – 10,78 proc., SLD – 7,80 proc., PSL – 4,99 proc

  Jak kto sobie pościele, tak się wyśpi! Dobranoc.
  doceń 5
 • DzikiNeon
  10.01.2015 17:30
  Jeśli chodzi o kopalnie w Brzesczach to sprawa wygląda nastepująco- obok jest teren firmy kopex a jak wiadomo w srodowisku górniczym firma ta już przeprowadza budowę swojej nowej kopalni co to ma do tematu?Ano to że kopalnia Brzeszcze w tym momencie mając złoża (tak ma złoża i to nie jest propaganda) kopalnia ta jest konkurencją do nowopowstającej.W mediach Głownego nurtu jednak nic nie mowi się o inwestycji która zagraza kopalni Brzeszcze.Wręcz przeciwnie mowa jest o nierentownosci kopalni aby można było bezkarnie zlikwidowac coś co przynosi podatniką zyski.Tak drodzy Panstwo kopalnie rok wczesniej przyniosły miliardowe zyski do skarbu Panstwa - a rzad zamiast zlikwidowac Kompanie (rozgonic złych menedzerów na 4 wiatry)chce zrobic biznes i zwolnic ciezko pracujacych gornikow -Ci zas nieswiadomie bronią strajkujac tej hydry jaka jest Kompania.POo 2 primo - dzisiaj dokładamy 1,2 mld do kopalń ale z watu jaki jest na kazdą tone wegla mamy jako społeczenstwo 80%zysku o tym tez cisza.
  Cisa jest także o tym że PSL które doprowadziło (nomen omen do tej sytuacji zaciera ślady od swoich machlojek ano bo do Krusu każdy z nas dopłaca 96mld rocznie a tutaj chalo o 1,2mld zresztą zwrot z watu pokrywa te niby nasze koszty do gornictwa a co pokryje nasze wydatki na krus??
  Wszystko jest jasne.PO(twór)i PSl rozbiją Polskie górnictwo bo to jedyna już społeczna jedność aby rozkraść i wesprzec inne podmioty naszym kosztem.
  Pozdrawiam myslących
  • hub381
   10.01.2015 19:55
   Nawet PiS nie ma koncepcji na naprawę górnictwa!
   Przecież sprawa ta ciągnie się już latami,nawet z za rządów PiS-u ....
   • DzikiNeon
    11.01.2015 12:02
    Nie jestem pisowym wyborcą a fakt że Brzeszcze nie powinno być likwidowane ponieważ już obok bije się szyb dla firmy prywatnej powinien być większym argumentem niż Twój że pis i inne partie.Mnie partie nie interesują a jak chcesz pluć na pis to se pluj.Nie zmieni to jednak faktu że rozkrada się nasze tak nasze (społeczne) wartości(złoza sa od Państwa narodu a nie pisu) więc nie wyjeżdżaj mi tu z pisem -jak nie ma się argumentu to zawsze winny pis?Zresztą gadaj sobie co chcesz widać nie masz pojęcia o Polskim Górnictwie....
    doceń 2
    0
 • hawk
  10.01.2015 21:27
  zamykanie kopalń w czasie gdy sprowadzamy kilkanaście milionów ton z zagranicy? Co innego gdyby węgla było za dużo.... Ten program to otwarcie szeroko drzwi dla dostaw węgla z Rosji, Czechów a może niedługo i z Ameryki (Ameryka ma 300 mln ton dobrego węgla na zwałach). Tylko gdzie jest "polska racja stanu"? Przecież mamy swój węgiel (b. dobry!), a za ten z importu choćby nawet był trochę tańszy - musimy płacić! Tyle że z importerami można ubijać interesy, po co więc komu polskie kopalnie i górnicy.Czy ktoś przy tej okazji podał do publicznej wiadomości ile Kompania Węglowa odprowadza rocznie różnego rodzaju podatków do budżetu Państwa? W 2012 zapłaciła do budżetu 4,1 mld zł!!! (trzecia kwota po PKN Orlen i KGHM) Gdy ją dotknął kryzys (górnictwo przeżywa kryzys ogólnoświatowy) to najlepiej ją zlikwidować. Czy ktoś podał ile państwo dopłaca do rolników (do KRUS - 92 mld) którzy płacą grosze a otrzymują kilkakrotnie większe emerytury. Ale o tym się nie mówi, choć to była jedna z odstawowych "obiecanek" Tuska 8 lat temu, bo rozleciała by się koalicja. Jest jeszcze kilka "nacji" do których Państwo permanentnie dopłaca i co? Ale ta proponowana restrukturyzacja to przede wszystkim cios dla całego Śląska. W górnictwie jest wiele patologii o których wie każdy tam pracujący ale jakoś nikt nie ma zamiaru ich wyeliminować, to dziwne...
  doceń 2
 • sword
  10.01.2015 22:21
  sword
  Dokładnie, teraz jęczą, a wystarczyło zrobić przewrót na wyborach, ale do tego trzeba "niestety" rozumu...

  3 akcje Kopaczówny:

  - kapitulacja w pakiecie energetycznym
  - podtrzymanie importu "tańszego" węgla od ruskich
  - zamkniecie kopalni na śląsku

  Czarno na białym, szach i mat... warwszawka doiła dudki ze Śląska ile się dało, jak się skończyło to kopalnie na odstrzał...

  Ludzie obudźcie się i otwórzcie oczy!
  doceń 2
 • Cz
  11.01.2015 09:52
  Dlaczego TW Dąbrowski uzależnił możliwość duchowego wsparcia dla górników przez księży od dyrekcji kopalń?!?

  Gdy powstawała Solidarność, czy któremukolwiek z biskupów przyszłoby do głowy uzależnić wsparcie duchowe stoczniowców od dyrekcji albo od I sekretarza Podstawowej Organizacji Partyjnej? !?

  SKANDAL!!!

  doceń 3
 • Alojs
  11.01.2015 10:05
  Piszecie o różnych nieprawdziwych rzeczach dotyczacych górnictwa. Zasadniczym problemem jest bardzo wysokie zatrudnienie i wynikająca z tego bardzo niska wydajność. Także ogromne przywileje kiedyś przyznane ( w czasie koniunktury pogarszają wynik finansowy kopalń. Żaden przedsiębiorca nie będzie kupował droższego węgla jeśli tej samej jakości węgiel kupi z importu. Każdy z nas jako kupujący w sklepie dla siebie tak postępuje, wybierając towar tańszy niż droższy ale polski. Nie uratuje górnictwa ktoś kto nie będzie obniżał zatrudnienia, kosztów i nie zwiększy znacznie wydajności. Prywatna kopalnia może stanowić tutaj wzór. Aby uniknąć nieporozumień - jestem Górnoślązakiem i mam syna pracownika kopalni!!!
  doceń 0
 • Cheam
  05.09.2018 11:14
  Może coś na temat smogu napiszecie
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy