• PTaraski
  01.11.2016 09:42
  "Jestem za tym, żeby zaprzestać bezowocnego grzebania w historii"

  To historia jest bezowocnym grzebaniem w przeszłości?! To może przestaniemy "bezowocnie grzebać" w historii Starego i Nowego Testamentu - tyle tam opisano podłości, niesprawiedliwości, zaprzaństwa, zbrodni?! Spalimy podręczniki historii - ale te od hol. zostawimy oczywiście, spalimy Stary i Nowy Testament? A za to poprosimy księdza Pędziwiatra o napisanie nam jakiejś odpowiedniej broszurki, całkiem według jego gustu i smaku? Tak, żeby biedny nie "uśmiechał się przez łzy". I zamiast Ewangelii, będziemy mieli cytaty z żydowskich midraszy.

  "Ale cieniem na teraźniejszości kładzie się wciąż sprawa ekskomuniki Marcina Lutra i wszystkich, którzy podzielają jego poglądy ..."

  Ach ten zły Kościół, który wciąż naucza Ewangelii i ci wszyscy okropni tradycjonaliści, co to "łapią się za głowę".

  No tak, Kościół, pewnie zadaniem księdza Pędziwiatra, powinien zrezygnować ze swojego Magisterium, które - jak ro się dzisiaj modnie określa - "dzieli". Jakby tego Magisterium nie było, to by było tak fajnie, z wszystkimi można by się jednać, z protestantami, żydami, muzułmanami, buddystami i hinduistami. A pewnie nawet można by się jednać i z satanistami - w końcu czemu nie!? Przecież oni to też są "dzieci boże", jak ich określa pseudo-teologia relatywizmu, zresztą wbrew rzeczonemu Magisterium i Pismu Świętemu.

  A to jest droga ku pan-religii, która połączy wszystkie religie w konglomerat bez treści i którą ma przynieść antychryst. Następnie antychryst sam siebie obwoła "prawdziwym bogiem". A będą mu służyć także kapłani renegaci.

  Po przeczytaniu tekstu, zastanawiam się na serio, czy ksiądz Pędziwiatr jet wierzący?!


  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Uśmiech przez łzy

ks. Jacek M. Pędziwiatr DODANE 31.10.2016 AKTUALIZACJA 31.10.2016

Uśmiech przez łzy

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma