Ksiądz, siostra zakonna i redaktor na os. Karpackim o modlitwie

Urszula Rogólska

publikacja 25.05.2022 14:43

- Widzimy, że po pandemii ludzie są spragnieni tego, żeby się spotkać na wspólnej modlitwie. A jak rozeznaliśmy, temat modlitwy w takim kluczu: jako obecność, słuchanie i poznanie - jest zawsze na czasie - mówi ks. Sebastian Rucki, duszpasterz wspólnoty Miłość i Łaska Chrystusa, spotykającej się na bielskim os. Karpackim.

Ks. Sebastan Rucki poprowadził pierwsze spotkanie szkoły modlitwy na bielskim os. Karpackim. Ks. Sebastan Rucki poprowadził pierwsze spotkanie szkoły modlitwy na bielskim os. Karpackim.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa spotykająca się w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na bielskim os. Karpackim rozpoczęła w środę 18 maja cykl trzech spotkań: "Porozmawiajmy o modlitwie - zagubione słowa". Kolejne dwa w środy: 25 maja i 1 czerwca.

Pierwsze spotkanie pt.: "Modlitwa to obecność" poprowadził duszpasterz wspólnoty ks. Sebastian Rucki.

- Widzimy, że po pandemii ludzie są spragnieni tego, żeby się spotkać na wspólnej modlitwie. A jak rozeznaliśmy, temat modlitwa jako obecność, słuchanie i poznanie jest zawsze na czasie. Chcemy, żeby te wieczory były przygotowaniem i zaproszeniem na nasze czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - mówi ks. S. Rucki.

Na drugie spotkanie 25 maja o 19.00 "Modlitwa to słuchanie" zaproszono s. Annę Bałchan, założycielkę stowarzyszenia pomagającego osobom zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną; ofiarom handlu kobietami i przymusowej prostytucji.

Trzecie - 1 czerwca: "Modlitwa to poznanie" poprowadzi Franciszek Kucharczak, redaktor „Gościa” z Katowic.

Konferencje będzie można odsłuchać na internetowej stronie wspólnoty i na FB - TUTAJ pierwsza część szkoły modlitwy.