Zmarł ks. Tomasz Niedziela, wikariusz z Bystrej Krakowskiej

Urszula Rogólska

publikacja 22.03.2022 11:25

Jak poinformowała parafia Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej, dziś nad ranem w szpitalu w Suchej Beskidzkiej po ciężkiej chorobie odszedł do wieczności jej wikariusz ks. Tomasz Niedziela, opiekun wolontariatu Caritas Bielsko-Żywieckiej i przewodnik pielgrzymów jasnogórskich.

W ubiegłym roku ks. Tomasz Niedziela był także przewodnikiem grupy pierwszej w czasie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. W ubiegłym roku ks. Tomasz Niedziela był także przewodnikiem grupy pierwszej w czasie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Ksiądz Tomasz Niedziela urodził się 29 września 1986 roku w Oświęcimiu. Pochodził z parafii św. Wojciecha w Bulowicach. Był kapłanem od 2012 roku.

Jako wikariusz pracował w Roczynach, Kończycach Małych i Bystrej Krakowskiej. Angażował się w szereg przedsięwzięć diecezjalnych - m.in. był koordynatorem diecezjalnego wolontariatu Caritas i prowadzonych przez niego projektów w ramach Szkolnych Kół Caritas.

Był także mocno związany z Pieszą Pielgrzymką Bielsko-Żywiecka z Hałcnowa na Jasną Górę. W ubiegłym roku poprowadził do celu pierwszą grupę pielgrzymkową, której patronem jest św. Jan Paweł II.

Ostatnio był wikariuszem w Bystrej Krakowskiej. To tu przyszło mu także pożegnać w grudniu ub.r. nagle zmarłego proboszcza parafii ks. kan. Tadeusza Krzyżaka..