Poradnie fundacji Nadzieja już działają w Wapienicy

Alina Świeży-Sobel

publikacja 04.10.2020 05:03

We wrześniu odbywały się przenosiny i ostatecznie od października zespół poradni, prowadzonych przez Fundację Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja", działa już w Bielsku-Białej nie przy ul. ks. Stojałowskiego, lecz przy ul. Zapora 100 w Wapienicy. - Tam mamy dużo większe możliwości i możemy przyjąć znacznie liczniejszą grupę osób potrzebujących pomocy - podkreśla ks. Kamil Kaczor, prezes fundacji.

W wyremontowanym budynku Nadziei i przyjaznym otoczeniu przyrody znalazły swoje miejsce pięknie wyposażone gabinety terapeutyczne i sale grupowych spotkań. W wyremontowanym budynku Nadziei i przyjaznym otoczeniu przyrody znalazły swoje miejsce pięknie wyposażone gabinety terapeutyczne i sale grupowych spotkań.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Do tej pory czynne były przy ul. ks. Stojałowskiego dwa niewielkie gabinety i jedna sala spotkań grupowych. Obecnie przeniesione zostały do Wapienicy. Tam, w wyremontowanym z pomocą sponsorów budynku przy ul. Zapora 100, terapeuci Nadziei mają do dyspozycji 5 gabinetów do terapii indywidualnej, 3 duże pomieszczenia do terapii grupowej i mogą realizować szerszy niż dotąd zakres działań terapeutycznych.

5 gabinetów jest gotowych na wizyty pacjentów.   5 gabinetów jest gotowych na wizyty pacjentów.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Obok dotychczasowej poradni leczenia uzależnień i punktu konsultacyjnego otworzyliśmy też poradnię pomocy psychologicznej. Mogą z niej korzystać osoby z wszelkimi problemami, i już nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli - mówi ks. Kaczor. - Już przyjmujemy naszych pacjentów w nowej lokalizacji. Wprawdzie muszą dojechać do nas nieco dalej, ale łatwo mogą to zrobić autobusem linii 16, który przywozi ich na miejsce - na przystanek Zapora-Klimczokówka. Dla jadących samochodem mamy wygodny parking, co jest ważne, bo nasi pacjenci docierają nieraz z odległych miejscowości.

Oczywiście, przed przyjazdem należy skontaktować się telefonicznie z rejestracją pod numerem: 725 030 122 i ustalić termin wizyty. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Ministerstwa Zdrowia pomoc można tu uzyskać nieodpłatnie. - W razie pilnej potrzeby będzie można też umówić się na wizytę płatną, a dochód przeznaczony będzie na działania statutowe fundacji - zaznacza ks. Kaczor.

- Przed nami jeszcze remont sal w drugim budynku, gdzie planujemy utworzyć hostel i kawiarenkę - zapowiada ks. Kamil Kaczor.   - Przed nami jeszcze remont sal w drugim budynku, gdzie planujemy utworzyć hostel i kawiarenkę - zapowiada ks. Kamil Kaczor.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Kolejnym krokiem rozszerzania zakresu pomocy będzie uruchomiony w głównym skrzydle budynku hostel, dostępny dla turystów pragnących odpocząć w malowniczej okolicy. To będzie możliwe po zakończeniu remontu tej części obiektu i da możliwość organizowania weekendowych sesji terapeutycznych dla pacjentów i całych rodzin. W planach jest też otwarcie fundacyjnej kawiarenki, wspierającej statutową działalność Nadziei.