Księża z Milówki zaprosili dziś na Różaniec w sześciu językach

Urszula Rogólska

publikacja 18.04.2020 22:29

W wigilię święta Miłosierdzia Bożego, duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce zaprosili do wspólnej modlitwy różańcowej on line, odmawianej po polsku i w językach krajów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa.

Od lewej duszpasterze z Milówki: ks. Stanisław Lubaszka, kleryk Paweł Potasiak, ks. Roman Ciemiera, ks. Marcn Stopka, ks. Wojciech Lach i ks. Józef Nędza. Od lewej duszpasterze z Milówki: ks. Stanisław Lubaszka, kleryk Paweł Potasiak, ks. Roman Ciemiera, ks. Marcn Stopka, ks. Wojciech Lach i ks. Józef Nędza.
Pront Screen - Urszula Rogólska

Język polski i języki mieszkańców krajów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa: angielski, hiszpański, włoski, francuski i niemiecki, towarzyszyły dziś, w przeddzień święta Bożego Miłosierdzia Różańcowi prowadzonemu przez księży parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce.

- Bóg jest naszym Ojcem. Jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami, dlatego chcemy jak w rodzinie, modlić się za tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Prosimy wspólnie wszyscy Boga o cud ustania epidemii - zapraszał do modlitwy za chorych, personel medyczny i wszystkich dotkniętych skutkami pandemii ks. proboszcz Stanisław Lubaszka.

Różaniec rozpoczął w języku polskim kleryk Paweł Potasiak. Następnie "Ojcze nas" i dziesięć "Zdrowaś Maryjo" po angielsku odmawiał ks. Marcin Stopka, przynosząc przed ołtarz flagę amerykańską; po hiszpańsku - ks. Roman Ciemiera z flagą hiszpańską, po włosku - ks. Wojciech Lach z flagą włoską, po francusku - ks. prałat Józef Nędza z flagą Francji i po niemiecku - ks. proboszcz Stanisław Lubaszka, z barwami narodowymi Niemiec.

Każdą dziesiątkę ksiądz proboszcz poprzedził prośbą o wstawiennictwo patronów poszczególnych krajów i regionów. W pierwszej dziesiątce - Matki Boże z Guadalupe i św. Elżbiety Seton, pierwszej kanonizowanej rodzimej obywatelki USA. W drugiej - łącząc się duchowo z sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela - św. Izydora z Sewilli i św. Ignacego Loyoli. W trzeciej - św. Franciszka z Asyżu, św. Ojca Pio i św. Rity z Cascii. W czwartej - łącząc się z sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – św. Dionizego i św. Genowefy. I w piątej - w jedności z sanktuarium maryjnym w Altötting - św. Bonifacego.

Modlitwę można odtworzyć klikając TUTAJ.