W samo południe Pan Jezus spojrzał na Skoczów z Kaplicówki

Urszula Rogólska

publikacja 05.04.2020 14:17

Krótka czy dłuższa adoracja Najświętszego Sakramentu w skoczowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła to dla wielu mieszkańców parafii, ale i przyjeżdżających tu gości, oczywistość. Teraz to nie takie proste, stąd dzisiejsza inicjatywa księży.

Ks. proboszcz Witold Grzomba z Najświętszym Sakramentem na Kaplicówce. Ks. proboszcz Witold Grzomba z Najświętszym Sakramentem na Kaplicówce.
Ks. Tomasz Gwoździewicz

 Po Mszy Świętej odprawionej o 11.00 ks. proboszcz Witold Grzomba i ks. Tomasz Gwoździewicz udali się pod papieski krzyż na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, by stamtąd udzielić wszystkim mieszkańcom błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na czas epidemii koronawirusa.

- Codziennie w naszej parafii jest całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Postanowiliśmy, aby w czasie, kiedy utrudniony jest dostęp do kościoła, wyjść z Panem Jezusem na zewnątrz świątyni i z tego miejsca, tak ważnego dla całego Skoczowa i okolic, udzielić błogosławieństwa - wyjaśnia ks. Gwoździewicz.

Epidemia wpłynęła także na przedsięwzięcia parafialne związane z obchodzonym w diecezji bielsko-żywieckiej Rokiem św. Jana Sarkandra. Jak dodają duszpasterze: - Mamy nadzieję, że koronawirus nie wpłynie na przebieg majowych uroczystości i do tego czasu epidemia się skończy. Na razie w naszym kościele do Pana Boga płynie modlitwa za wstawiennictwem św. Jana ze Skoczowa o jak najszybsze ustąpienie epidemii i powrót do zdrowia dla chorych.

blessing 2
Piotr i Paweł Skoczów