Odszedł do Pana ks. prał. Krzysztof Straub

Alina Świeży-Sobel

publikacja 30.09.2019 10:11

Zmarły ks. prał. Straub był pierwszym proboszczem parafii św. Józefa w Oświęcimiu i budowniczym szczególnego kościoła: Świątyni Pokoju, upamiętniającej 40 tys. Włochów zamordowanych w KL Auschwitz. Odszedł w 45. roku kapłaństwa. Miał 70 lat.

Śp. ks. Krzysztof Straub. Śp. ks. Krzysztof Straub.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Urodził się 2 sierpnia 1949 r. w Mikuszowicach Krakowskich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 roku z rąk kard. Karola Wojtyły. Był wikariuszem w oświęcimskiej parafii Wniebowzięcia NMP, a w 1983 roku został pierwszym proboszczem erygowanej w tym czasie parafii św. Józefa, z której po ponad 30 latach posługi odszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Był długoletnim dziekanem dekanatu oświęcimskiego, a także kapelanem jednostek wojskowych i służb mundurowych w powiecie oświęcimskim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Oświęcimiu i Bielsku-Białej Mikuszowicach Krakowskich.

Importa do kościoła św. Józefa w Oświęcimiu odbędzie się w środę 2 października, gdzie o 14.30 rozpocznie się Różaniec, a o 15.00 - Msza święta.

Eksporta  do kościoła św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich odbędzie się w czwartek 3 października, gdzie o 15.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a Msza święta o 16.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...