Szliście na Jasną Górę? Przybywajcie do Mikuszowic Krakowskich

Urszula Rogólska

publikacja 19.09.2019 15:31

Niezależnie od tego, skąd wyruszaliście w tym roku na Jasną Górę - pieszo czy na rowerach, czujcie się zaproszeni na diecezjalne spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w sobotę 21 września w parafii św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich.

Wszyscy pątnicy jasnogórscy są zaproszeni do Mikuszowic Krakowskich. Wszyscy pątnicy jasnogórscy są zaproszeni do Mikuszowic Krakowskich.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Ksiądz Damian Koryciński, główny przewodnik diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, serdecznie zaprasza wszystkich pątników, którzy chcą powspominać tegoroczną wędrówkę i marzą już o kolejnej - zarówno tych, który ruszali 6 sierpnia z Hałcnowa, Andrychowa, Cieszyna, jak i 7 sierpnia z Czechowic-Dziedzic czy Oświęcimia. Mile widziani są także pątnicy żywieccy, którzy na Jasną Górę wędrowali tradycyjnie od 23 do 29 sierpnia.

Spotkanie popielgrzymkowe dla wszystkich odbędzie się w sobotę 21 września. Rozpocznie je Msza św. o 16.15. A w programie także mecz piłkarski - obsługa pielgrzymki kontra pielgrzymi, okazja do wysłuchania świadectw osób, które pełniły funkcje porządkowych, i służby maltańskiej. - Będzie to także szansa dla wszystkich, którzy chcieliby podjąć taką służbę w przyszłym roku, by lepiej się jej przyjrzeć, zadać nurtujące pytania, rozwiać wątpliwości, przygotować się i odważnie służyć innym - dodaje ks. Koryciński.

 A dla pielgrzymów grupy 5/7, którym przewodzili księża salwatorianie z ks. Andrzejem Pacholikem SDS, preludium będzie spotkanie przygotowywane dzień wcześniej - w piątek 20 września w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej ("na Kluski"). W programie: o 18.00 - Różaniec, o 18.30 - Msza św. i spotkanie w dolnej części kościoła.

Jeśli chcecie powspominać pielgrzymkowy czas, zapraszamy do kliknięcia tutaj: Pielgrzymka na Jasną Górę 2019 - wszystkie relacje i galerie zdjęć