Wieczorową porą z "Bagnem" i Biblią w Cygańskim Lesie

Urszula Rogólska

publikacja 08.09.2019 00:02

Młodzi z salwatoriańskiego duszpasterstwa "Bagno" rozpoczęli kolejny sezon "Nocy Nikodemowej". W każdy pierwszy piątek miesiąca zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu i spotkanie z wybraną księgą Biblii.

Młodzi z duszpasterstwa "Bagno" zaprosili do lektury Księgi Ozeasza. Młodzi z duszpasterstwa "Bagno" zaprosili do lektury Księgi Ozeasza.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Zaczęli w ubiegłym roku i pomysł się sprawdził, więc go kontynuują. Młodzieżowa grupa "Bagno", działająca przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Bielsku-Białej-Cygańskim Lesie, zaprasza do kościoła parafialnego księży salwatorianów w każdy pierwszy piątek miesiąca na "Noc Nikodemową". Rozpoczyna ją Msza św. o 18.00, a po Eucharystii przy wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie trwa adoracja w ciszy. Przez chwilę adorację - w formie różnych rozważań - prowadzi także młodzież.

Druga część spotkania to czytanie i słuchanie słowa Bożego. Co miesiąc młodzi i ich duszpasterz ks. Paweł Radziejewski SDS wybierają jedną z ksiąg Pisma Świętego. Każdy może podjeść do pulpitu i z przygotowanego wydruku odczytać wybrany kolejny fragment. Poprzedza go odczytanie urywka Ewangelii św. Jana o nocnej rozmowie Jezusa z faryzeuszem Nikodemem, który usłyszał o konieczności narodzenia się na nowo. Takim zaproszeniem do nowych narodzin jest zachęta do osobistej rozmowy z Jezusem i wsłuchiwanie się w czytane słowo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas "Nocy Nikodemowej" w Cygańskim Lesie.   Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas "Nocy Nikodemowej" w Cygańskim Lesie.
Urszula Rogólska /Foto Gość

W pierwszy piątek 6 września młodzi zaprosili do słuchania i lektury starotestamentalnej Księgi Ozeasza, a ks. Radziejewski - w kontekście jej treści - do osobistych przemyśleń na temat przebaczenia - takiego, jakie dawał swojej niewiernej żonie Ozeasz, a zarazem takiego, jakie Bóg chce dać każdemu, kto złamie wierność wobec Niego, ale chce wrócić i być blisko Jego miłości.

Podczas spotkania, kiedy trwa adoracja, każdy może skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a po udzielonym błogosławieństwie - przyjąć pierwszopiątkową Komunię Świętą.

Kolejna "Noc Nikodemowa" w Cygańskim Lesie w pierwszy piątek 4 października. Zapraszamy w imieniu młodzieży!