Śląskie: są pierwsze pieniądze na linie autobusowe, łączące małe miejscowości

Marcin Iciek / Radio eM

publikacja 02.09.2019 14:56

Są pierwsze w województwie śląskim pieniądze na linie autobusowe, łączące małe miejscowości z siedzibami gmin i powiatów

Śląskie: są pierwsze pieniądze na linie autobusowe, łączące małe miejscowości W Bielsku-Białej podpisano umowę o dofinansowanie nowych linii autobusowych Marcin Iciek / Radio eM

Połączenia umożliwia utworzony przez rząd Fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Dzisiaj w Bielsku-Białej wojewoda śląski podpisał umowę o dofinansowanie z tutejszym przewoźnikiem. Co porozumienie oznacza w praktyce? O tym powiedział Radiu eM Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Bielski przewoźnik otrzyma w tym roku 591 tysięcy złotych. O wykorzystanie tych funduszy reporter naszej stacji pytał Seweryna Kobielę, dyrektora biura Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Dopłatę otrzymał też powiat cieszyński.

- poinformował o kwocie dofinansowania Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński. A wojewoda Jarosław Wieczorek zapowiedział dalsze uruchamianie linii i podsumował ilość dotychczasowych wniosków.

Przypomnijmy, że w ramach programu przywracania nierentownych połączeń PKS, fundusz dopłaca do złotówki za tak zwany "wozokilometr".