W Korbielowie ze św. Krzysztofem

tm

|

Gość Bielsko-Żywiecki 31/2019

publikacja 01.08.2019 00:00

To już kolejna taka modlitwa w tutejszej świątyni, po której odbyło się poświęcenie pojazdów, rzadko goszczących na kościelnym parkingu.

Po błogosławieństwie kolumna aut i maszyn  przejechała przez miejscowość. Po błogosławieństwie kolumna aut i maszyn przejechała przez miejscowość.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Poza niedzielnym błogosławieniem samochodów osobowych odbywa się tu poświęcenie pojazdów, którymi nie jeździ się do kościoła, ale przez cały rok jeździ się nimi podczas różnych prac: ciągniki, maszyny rolnicze, dźwigi i spychacze. Nie zabrakło jeżdżącej kosiarki do trawników i terenowych quadów.

– Chcemy je pobłogosławić i prosić o wstawiennictwo św. Krzysztofa w opiece nad kierowcami tych pojazdów. Jest im ono przecież tak samo potrzebne jak jeżdżącym autami osobowymi – podkreślał o. Krzysztof Ruszel OP, proboszcz parafii.

Wszystkim też dawał za przykład świętującego tego dnia najmłodszego ministranta: Krzysia. – W tym roku przystępował do Pierwszej Komunii Świętej, a jest ministrantem już od trzech lat. Przyszedł, bo chciał być blisko Pana Jezusa. Życzę nam wszystkim, abyśmy też przez całe życie nieustannie pragnęli być blisko Pana Jezusa – mówił o. Ruszel.

Tuż po błogosławieństwie kierowcy wyruszyli swoimi pojazdami w paradny przejazd drogami Korbielowa, a po powrocie na wszystkich czekało świętowanie przy grillowanych kiełbaskach.

– To też zapowiedź zbliżającego się parafialnego świętowania odpustu ku czci NMP Królowej Aniołów. W piątek 2 sierpnia o 18.00 będzie Msza św. z procesją. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo ku czci NMP zakończone indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym, a 4 sierpnia o 11.00 zapraszamy na odpustową Sumę i zaraz po niej na piknik parafialny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych – zaprasza do Korbielowa o. Ruszel.