Dzieci Serc świętują "U Dziadka" w Radziechowach. I zapraszają!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 30.07.2019 16:30

Za swój jubileusz 20-lecia działalności członkowie integracyjnego stowarzyszenia Dzieci Serc, którego patronem jest bł. ojciec Michał Tomaszek, chcą podziękować podczas tradycyjnej Mszy św. odpustowej we wspomnienie świętych Anny i Joachima w Radziechowach, w kaplicy u ,,Dziadka” 26 lipca o 16.00. Pragną podziękować Panu Bogu za wolontariuszy, darczyńców oraz ludzi dobrej woli, których spotykają.

Dzieci Serc podczas wyścigu na wózkach - w drodze na Matyskę w Radziechowach Dzieci Serc podczas wyścigu na wózkach - w drodze na Matyskę w Radziechowach
Alina Świeźy-Sobel /Foto Gość

- Do kaplicy "U Dziadka" wyruszymy pielgrzymką o 14.45 spod kościoła w Radziechowach. Pójdziemy w stronę cmentarza parafialnego, gdzie złożymy na grobie Stanisława Pietraszki biało-czerwoną wiązankę z napisem "Staszku, Pamiętamy!", aby upamiętnić 42. rocznicę zamordowania go przez ówczesną władzę. Następnie przejdziemy do grobu Karola Tlałki, spadochroniarza spod Arnheim - zapowiadają członkowie stowarzyszenia.

Idąc dalej ulicą Lipową w stronę Twardorzeczki, pielgrzymi dojdą do kaplicy "U Dziadka", gdzie zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w intencji "o dobre wychowanie dzieci i młodzieży i za nasze rodziny, by były Bogiem silne". Msza będzie też dziękczynieniem za 20 lat działalności stowarzyszenia Dzieci Serc, w tym za wolontariuszy i ludzi dobrej woli dzięki, którym stowarzyszenie może istnieć. Nie może nas tam zabraknąć.

Po Mszy św. kapłani udzielą specjalnego błogosławieństwa dzieciom i młodzieży.

- Dzieci Serc pragną zaprosić na Mszę św. wszystkich wolontariuszy, darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym mogą prowadzić swoją działalność - mówi Jadwiga Klimonda, prezes stowarzyszenia.