Jakubowe Święto w Szczyrku. Będą niespodzianki!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 19.07.2019 18:00

Już w sobotę 20 lipca w amfiteatrze Skalite rusza organizowane po raz osiemnasty Jakubowe Święto. Atrakcji pod patronatem świętego nie zabraknie. W tym roku będzie to też okazja, by podziękować Panu Bogu i ludziom za 10 lat działalności Bractwa św. Jakuba w Szczyrku.

Baloniada, w czasie której w niebo szybują karteczki ze słowami wiary, miłości i nadziei, jest stałym punktem tego świętowania... Baloniada, w czasie której w niebo szybują karteczki ze słowami wiary, miłości i nadziei, jest stałym punktem tego świętowania...
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

O 13.00 z amfiteatru na rajd "Szlakiem pięciu parafii: ze Szczyrku przez Buczkowice, Godziszkę, Rybarzowice, Meszną do Szczyrku wyruszą rowerzyści.

Od 13.30 do 16.00 na scenie i wokół amfiteatru zaplanowano zabawy dla dzieci, a o 16.00 nastąpi podsumowanie rajdu. O 16.30 przed publicznością swój repertuar zaprezentuje kapela Młode Ondraszki.

Uroczyste wprowadzenie figur św. Jakuba i oficjalne otwarcie święta nastąpi o 17.00. Od 17.30 do 18.00 na koncert muzyki folk zaprasza Rafał Gluza. Zaraz po koncercie - tradycyjna baloniada, czyli wypuszczenie baloników z fragmentami pism św. Jana Pawła II.

- O 18.30 odbędzie się wręczenie certyfikatów dla przyjaciół Jakubowego Święta, a po koncercie zespołu Turnioki (o 19.00) zaplanowane jest wręczenie Muszli Jakubowych. To wydrzenie przewidujemy o 20.30 - zapowiada ks. kan. Andrzej Loranc, proboszcz szczyrkowskiej parafii św. Jakuba.

O 20.45 organizatorzy zapraszają na rozpalenie Ogniska Jakubowego i szczyrkanie z zespołem pieśni i tańca Ondraszek.

O 21.00 zagra gwiazda wieczoru: zespół Czerwone Gitary, a o 22.00 odbędzie się finał Jakubowych Niespodzianek i po wspólnej modlitwie nastąp wyniesienie figury św. Jakuba z amfiteatru do sanktuarium.

- Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania z Jakubem Apostołem. Będzie mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Wstęp jest wolny, a można się wybrać całymi rodzinami, bo impreza jest bezalkoholowa - dodaje ks. kan. Loranc.