Salezjańskie święto rodzin w Oświęcimiu

Alina Świeży-Sobel

dodane 03.06.2019 14:24

Bogaty program atrakcji przyciągnął na tereny Zakładu św. Jana Bosko prawdziwe tłumy, w których - zgodnie z intencją organizatorów - dominowały całe rodziny.

Na dziedzińcu Zakładu Salezjańskiego odbywały się występy i pokazy młodych artystów z Polski i Ukrainy. Na dziedzińcu Zakładu Salezjańskiego odbywały się występy i pokazy młodych artystów z Polski i Ukrainy.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Już po raz dziesiąty odbyło się w tym roku w Oświęcimiu wielkie świętowanie, organizowane pod hasłem "Rodzina najwyższą wartością". Patronatem honorowym wydarzenie objął prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, od niedawna działający wspólnie w ramach Aglomeracji Oświęcimskiej.

Atrakcji na pikniku nie brakowało. Były niespodzianki dla maluchów, które m.in. z pasją ozdabiały farbami przygotowany dla nich samochód, i gry planszowe dla nieco starszych. Wszyscy oklaskiwali taneczne występy grup z Polski i z Iwano-Frankowska na Ukrainie czy koncert salezjańskiej orkiestry pod dyrekcją ks. Zenona Latawca SDB. Chętni raczyli się przygotowanymi smakołykami i podziwiali niesamowite maszyny, na których dotarli na piknik motocykliści. Do wspólnych tańców i zabawy zapraszał ks. Andrzej Policht SDB, a całości doglądał dyrektor ks. Dariusz Bartocha SDB.

- Od lat to zaproszenie kierujemy do całych rodzin i widać, że chętnie z niego korzystają. To oczywiście wielka radość i satysfakcja, choć oczywiście pracy jest sporo. Nie mamy wątpliwości, że warto ­- podsumowywał Tomasz Stachowiak, który już kolejny raz koordynował prace salezjańskich organizatorów, których wsparli wolontariusze z Oratorium św. Jana Bosko i szkół salezjańskich. Przedsięwzięcie miało wymiar charytatywny, a dochody przeznaczone zostaną dla uczniów salezjańskich szkół, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji.