W Bielsku-Białej znów zatańczą dla JP2 - możesz dołączyć!

Urszula Rogólska

dodane 10.05.2019 18:41

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej znów będzie gościł wszystkich, którzy chcą zatańczyć dla świętego Papieża Polaka z okazji 99. rocznicy jego urodzin. Tym razem świętowanie rozpocznie się w sobotę 11 maja o 11.00.

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej znów będzie gościł tancerzy wszystkich pokoleń. Plac Chrobrego w Bielsku-Białej znów będzie gościł tancerzy wszystkich pokoleń.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej znów będzie gościł wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu "Cała Polska tańczy dla JP2".

- Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski wydał zgodę na kontynuację tego wydarzenia. W organizację włączyły się także bielskie domy kultury. Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich, bez wyjątku! - zachęca s. Teresa Biłyk, felicjanka, inicjatorka przedsięwzięcia i jego organizatorka.

Tegorocznemu spotkaniu patronuje także sługa Boży, nastolatek - Carlo Acutis z Asyżu. 5 lipca 2018 r. papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót.

Wydarzenie poprowadzą: wodzirej Piotr Szczutowski, kierownik Domu Kultury w Starym Bielsku, i wodzireje ledniccy z Tarnowa: Monika i Tomasz Wójtowiczowie.

Na rozpoczęcie zabawy o 11.00 z balkonu Zamku Sułkowskich hejnał krakowski zagra Bartłomiej Pawelec, a hejnał bielski - Franciszek Trojak. Następnie swoje krótkie układy taneczne zaprezentują: dzieci z przedszkola nr 12 w Bielsku-Białej, przygotowane przez Marię Ogiegło, zespoły "Stokrotki" i "Mad Movies" z Domu Kultury Włókniarzy i zespół "Wirek" z domu kultury w Komorowicach.

Najważniejsza część spotkania - to wspólny polonez i tańce lednickie, do których zostaną zaproszeni wszyscy obecni na placu Chrobrego. W imieniu s. Teresy Biłyk serdecznie zapraszamy!

A jak było przed rokiem, przeczytacie tutaj: Bielsko-Biała zatańczyła dla papieża!

Natomiast galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie tutaj: "Cała Polska tańczy dla JP2" - Bielsko-Biała 2018