Ona dała im moc - pieszo dotarli do Łagiewnik!

Urszula Rogólska

dodane 03.05.2019 14:42

Najświętszy Sakrament niesiony w wyjątkowej monstrancji, a za Nim oni - 1800 pielgrzymów siódmej pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dziś w samo południe dotarli do celu czterodniowej wędrówki, do Łagiewnik.

Najświętszy Sakrament na czele pielgrzymów, którzy uczestniczyli w siódmej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej z Bielska-Białej do Łagiewnik. Najświętszy Sakrament na czele pielgrzymów, którzy uczestniczyli w siódmej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej z Bielska-Białej do Łagiewnik.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Wyruszyli 30 kwietnia z sanktuarium Matko Bożej Bolesnej w Hałcnowie w siedmiu grupach. Przez cztery dni, w drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, nieśli Najświętszy Sakrament w monstrancji przygotowanej specjalnie na ten czas, ewangeliarz i pokaźnych rozmiarów krzyż. W drodze towarzyszyły im słowa Jezusa z "Dzienniczka" siostry Faustyny o Eucharystii - "Ona da ci moc"..

W samo południe, ubrani w żółte pielgrzymkowe koszulki, z głównym przewodnikiem ks. Tomaszem Sroką, Ireną Paplą - inicjatorką pielgrzymki i wszystkimi służbami pielgrzymkowymi przyszli do sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie czekał na nich biskup Roman Pindel i ks. kustosz Mateusz Hosaja wraz z rzeszą pielgrzymów, którzy do Krakowa przyjechali autokarami z całej diecezji bielsko-żywieckiej. Weszli do świątyni z Najświętszym Sakramentem, niesionym przez ks. Michała Styłę, przewodnika grupy św. Faustyny.

Wszyscy modlili się przed Jezusem, a następne za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, przy jego relikwiach, prosili w intencjach swoich i tych, które powierzyli im czytelnicy "Gościa" za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Z Centrum Jana Pawła II pielgrzymi wyruszyli w stronę sanktuarium Bożego Miłosierdzia i kaplicy św. Faustyny. Przy samej bazylice dołączył do nich ks. Jakub Kuliński niosący Najświętszy Sakrament w monstrancji, która towarzyszyła im w drodze. Tutaj przywitał ich ks. Franciszek Ślusarczyk - kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia, i s. Koleta Fronckowiak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz cieszyńska rodaczka s. Eufemia.

O 15.00 będą uczestniczyć w Koronce do Bożego Miłosierdzia i Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla.

Wszystkie nasze pielgrzymkowe relacje i galerie zdjęć znajdziecie TUTAJ.