Renata i Krzysztof Błechowie z Żywca z prezydenckim odznaczeniem

Urszula Rogólska

dodane 18.04.2019 13:47

Założyciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu ze swoimi przyjaciólmi w Pałacu Prezydenckim. Przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu ze swoimi przyjaciólmi w Pałacu Prezydenckim.
Facebook Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu od 2012 roku wsparli i zrealizowali liczne projekty skierowane głównie do dzieci, ale również osób starszych i pokrzywdzonych kobiet - w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. W Żywcu prowadzą m.in. Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne dla Dzieci.

- Do tej pory nasze wsparcie trafiło także do potrzebujących w Ugandzie, Tanzanii, Kamerunie, Ukrainie i Kurdystanie. Wspieraliśmy projekty umożliwiające edukację, profilaktykę zdrowotną oraz leczenie dzieci. Nieśliśmy pomoc jazydzkim kobietom i dzieciom pokrzywdzonym przez tzw. Państwo Islamskie. Z kolei na Ukrainie od kilku lat wspieramy doświadczonych przez los starszych Polaków oraz dzieci niepełnosprawne z domów dziecka i podopiecznych Caritas - mówią laureaci odznaczenia, które we wtorek 16 kwietnia odebrali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z rąk Andrzeja Dudy, prezydenta RP.

Renata i Krzysztof Błechowie przyjmują Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta RP Andrzeja Dudy.   Renata i Krzysztof Błechowie przyjmują Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Facebook Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu

Wśród czterdziestu nagrodzonych osób znaleźli się również przedstawiciele organizacji blisko współpracujących z żywiecką fundacją w realizacji projektów zagranicznych. W tym gronie są m.in. Bartosz Rutkowski z Fundacji Orla Straż - Eaglewatch oraz Małgorzata i Andrzej Rzepeccy z Fundacji Innovaid.

Fundację reprezentowali na uroczystości również Małgorzata Tracz i Piotr Kufel oraz Zuzia Błecha i Dorota Błecha.

- Odebrane odznaczenie to również zasługa dużej rzeszy pracowników i wolontariuszy fundacji, którym pragniemy bardzo podziękować za codzienne, ogromne zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym - podkreślają odznaczeni.

Przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu w Pałacu Prezydenckim.   Przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu w Pałacu Prezydenckim.
Facebook Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu