W bielskim Wieczerniku nakarmili ciało i ducha ubogich

Urszula Rogólska

dodane 18.04.2019 12:50

Wieczernik - miejsce spotkań wszystkich, którzy czują się samotni, opuszczeni i bezdomni w Bielsku-Białej, znów był pełen dobra. Podobnie było w LUCE Arenie i żywieckim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

W Wieczerniku nie zabrakło poczęstunku do syta dla każdego potrzebującego. W Wieczerniku nie zabrakło poczęstunku do syta dla każdego potrzebującego.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Od kilkunastu lat klub Arka w Bielsku-Białej, prowadzony przez członków Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze", w trzecie piątki miesiąca wraz z Caritas diecezjalną zaprasza podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz wszystkich, którzy czują się samotni, opuszczeni i bezdomni do Wieczernika - na spotkania ze słowem Bożym i poczęstunkiem.Spotkania przed świętami to zawsze także okazja do obdarowania ich paczkami przygotowanymi dzięki rzeszy dobrych ludzi. Tak było i w tym roku.

Ponad 70 potrzebujących przyszło na swoje przedświąteczne spotkanie. Była okazja do wspólnego śpiewu, modlitwy, ale i zadawania pytań związanych z ewangelijnym przekazem o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Gościem dorosłych był ks.Tomasz Błachut, redaktor radia Anioł Beskidów, który opowiedział o znaczeniu Triduum Paschalnego i zaprosił do udziału w ich obchodach, a także skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Jak informuje Andrzej Sitarz z "Miasta na Górze", który wraz z Grzegorzem Giercuszkiewiczem koordynował wielkanocną pomoc dla potrzebujących, młodzież z LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego wraz z Caritas i wspólnotą MnG odwiedziła również swoich młodszych kolegów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu. Licealiści przekazali świąteczne upominki - 170 paczek. Ich wizyta była wielką radością. Na koniec zapewnili, że będą o nich pamiętać i odwiedzą ich ponownie, kiedy to tylko będzie możliwe.

Najmłodsi w LUCE Arenie.   Najmłodsi w LUCE Arenie.
Andrzej Sitarz

"Miasto na Górze", Caritas, licealiści KTK i właściciele firmy Renault Wektor nie zapomnieli także o maluchach - najmłodszych podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i dzieciach członków swojej wspólnoty. Dla nich także zorganizowali spotkanie wielkanocne w LUCE Arenie. Poprowadził je Tomasz Marcalik. Na zakończenie setka dzieci otrzymała świąteczne paczki, w których nie mogło zabraknąć wielkanocnego baranka.