"Veintidos" w Panama City

Urszula Rogólska

dodane 24.01.2019 13:46

Młodzi z Podbeskidzia dali się porwać atmosferze międzynarodowego świętowania ze swoimi rówieśnikami w Panama City. Od wczoraj jest już z nimi także papież Franciszek.

Reprezentanci Podbeskidzia w Panama City Reprezentanci Podbeskidzia w Panama City
Ks. Andrzej Wołpiuk

Zakończyły się pełne emocji dni w parafii Matki Bożej Różańcowej w diecezji Chitré. Młodzi diecezjanie bielsko-żywieccy od poniedziałku są już w Panama City, gdzie goszczą ich rodziny z parafii św. Antoniego Marii Clareta.

- Uczestniczyliśmy we wszystkich dotychczasowych wydarzeniach centralnych - uroczystości otwarcia ŚDM z arcybiskupem Panamy José Domingo Ulloa Mendietą, jak i w środowym Dniu Polskim, we Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka przy centrum handlowym Albrook Mall i późniejszym koncercie z udziałem polskich artystów - informuje Bożena Micor, jedna z naszych uczestniczek. - To miejsca dla nas, Polaków, szczególne, bo jak się dowiedzieliśmy, tutaj w 1983 r. Mszę św. sprawował papież Jan Paweł II. Jest wspaniale. Skupieniu i modlitwie w równym stopniu towarzyszy nasza trudna do opisania radość. Oczywiście podczas polskiego świętowania nie mogło zabraknąć także tańca. Już się nie możemy doczekać spotkania z papieżem Franciszkiem.

Młodzi spotkają się z papieżem dziś po południu czasu panamskiego nad brzegiem Pacyfiku - na Campo Santa Maria la Antigua - na ceremonii inaugurującej Światowe Dni Młodzieży 2019, a jutro - także tam - podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Sobota to czas wieczornego czuwania z Franciszkiem, które zwieńczy Msza św. w niedzielę rano.

Wszystkich zapraszamy także do świętowana ŚDM w Bielsku-Białej. Tutaj znajdziecie szczegóły:

Wszystkie dotychczasowe bielsko-żywieckie relacje dotyczące ŚDM w Panamie: