Bp Roman Pindel: życzenia świąteczne

ks. Jacek M. Pędziwiatr ks. Jacek M. Pędziwiatr

dodane 25.12.2018 13:15

Czy nie wydaje Ci się dziwne - obchodzić czyjeś urodziny i zupełnie nie zwracać na niego uwagi?

Bp Roman Pindel: życzenia świąteczne Bp Roman Pindel z góralskim zespołem "Grojcowianie" Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel przypomina i życzy diecezjanom, by podczas obchodów świątecznych i związanych z nimi tradycji nie zapomnieli o samym Chrystusie.

Boże Narodzenie 2018 - Życzenia
Diecezja Bielsko-Żywiecka

Bp Roman Pindel opowiada współczesną legendę:

Maryja opowiada mężowi swój sen: „Miałam sen, Józefie. Nie rozumiem go do końca, ale wiem, że był o urodzinach naszego Syna. Ludzie przygotowywali się do nich cztery tygodnie. Dekorowali domy i kupowali nowe rzeczy. Przygotowywali dziesiątki prezentów. Ale – co dziwne – prezenty nie były dla naszego Syna. Owijali je w kolorowy papier, przewiązywali złotymi wstążkami i składali pod drzewkiem ozdobionym światłami. Wszystko wyglądało tak cudownie. Wszyscy się uśmiechali i byli szczęśliwi. Byli tak podekscytowani prezentami. Wręczali je sobie wzajemnie. Ale wiesz, Józefie, nic nie podarowali naszemu Synowi. Nie pomyśleli o Nim. Nawet nie wspomnieli Jego imienia. Czy nie wydaje Ci się dziwne - obchodzić czyjeś urodziny i zupełnie nie zwracać na niego uwagi? Wszyscy byli radośni, a mnie chciało się płakać. I Jezus też był smutny. Całe szczęście, że to był tylko sen. Byłoby straszne, gdyby to była prawda!".
- Przywróćmy Chrystusa w Boże Narodzenie - podsumowuje swoje życzenia biskup bielsko-żywiecki.