Z "Bukietem ziela" na piknik do Głębowic!

Urszula Rogólska

dodane 13.08.2018 22:16

To już w środę 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP - parafia Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza całe rodziny na wielkie świętowanie!

Bukiety ziół, przyniesione do głębowickiego kościoła w święto Matki Bożej Zielnej, wezmą udział w dorocznym konkursie Bukiety ziół, przyniesione do głębowickiego kościoła w święto Matki Bożej Zielnej, wezmą udział w dorocznym konkursie
Urszula Rogólska /Foto Gość

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej, której kościół obchodzi w tym roku 500-lecie istnienia, oraz diecezjalne, bielsko-żywieckie duszpasterstwo środowisk twórczych, zapraszają całe rodziny na piknik parafialny, w ramach którego odbędzie się 7. Regionalny Konkurs "Bukiet Ziela".

Piknik rozpocznie się w uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną także świętem Matki Bożej Zielnej w środę 15 sierpnia o godzinie 12.00.

W programie m.in. zwiedzanie zabytkowego kościoła z przewodnikiem. Obiekt, wzniesiony w 1518 r. znajduje się wśród najcenniejszych zabytków sakralnych z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, opisanych w przewodniku "Szlak Architektury Drewnianej - Małopolska". Nawa świątyni jest drewniana, natomiast prezbiterium z przylegającymi kaplicami - murowane.

W programie atrakcji także: koncert zespołu "Emaus" i amatorskiej orkiestry dętej z Głębowic, a także warsztaty pozłotnicze i wystawa prac plastycznych Patrycji Mrozik "Moja pasja".

Podczas świętowania odbędzie się także biesiada familijna "Pomosty kultury" z udziałem śląskiego zespołu "Jorgusie" i góralskiego "Zbójnicy".

Parafialne świętowanie, to także dzień dawcy szpiku - będzie można zarejestrować się jako potencjalny kandydat.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. "Fabryka radości" zaprosi na zabawy sportowe, gry wielkoformatowe, malowanie twarzy, banki mydlane, a także gry rodzinne: badminton, bulle, turnball.

Każdy będzie mógł kupić kos loterii fantowej, a także zajrzeć do studia fryzur salonów fryzjersko-kosmetycznych "Anna".

Mieszkańcy Głębowic przygotowują również stoiska ze słodkościami, miodem z "Pasieki pod Dębem" i stoisko z rękodziełem

Na tych, którzy zgłodnieją, czekają regionalne przysmaki: głębowickie jadło - będzie można spróbować jak smakują m.in. prażone, ryby wędzone w ziołach, ciasta i inne.