Pielgrzymi ostatniej szansy! Jeszcze zdążycie!

Alina Świeży-Sobel

dodane 03.08.2018 13:37

W poniedziałek 6 sierpnia od 6.30 przy bazylice w Hałcnowie, w biurze pielgrzymki można będzie jeszcze zapisać się na listę uczestników diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

Pielgrzymi ostatniej szansy! Jeszcze zdążycie!

- Od 6.00 przy bazylice będzie czynne biuro pielgrzymki, które będzie jeszcze prowadzić zapisy i wydawać pakiety pielgrzyma. Wtedy też swoje pakiety mogą odbierać ci, którzy zapisali się przez stronę internetową. Każdy, kto podejmie decyzję, może się jeszcze wtedy zgłosić - mówi ks. Damian Koryciński, główny przewodnik pielgrzymki.

W grupach wyruszających na Jasną Górę z pozostałych miejscowości naszej diecezji: Andrychowa, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, zapisywać się można do dnia wyruszenia pielgrzymki - odpowiednio do 6 i 7 sierpnia.

- Idziemy pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Będziemy w drodze rozważać znaczenie sakramentu bierzmowania i otwierać się na działanie Ducha Świętego. Nie zapominamy też, że wędrujemy w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i za to również chcemy podziękować Matce Bożej. Dlatego w tym roku w drodze będzie nam towarzyszył baner "Dziękujemy, Matko, za wolną Polskę", a w naszych modlitwach będziemy dziękować za wolność. Chcemy też wejść na Jasną Górę z biało-czerwonymi chorągiewkami w rękach - dodaje ks. Koryciński.

To wspólne wielkie wejście rozpocznie się w sobotę 11 sierpnia o 11.30. Wtedy też pątnicy spotkają się z diecezjanami, którzy dojadą na Jasną Górę autokarami. O 13.30 rozpocznie się polowa Msza św. na zakończenie pielgrzymki.