Bądźmy odpowiedzialni na drodze!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 24.07.2018 09:33

Bp Piotr Greger przewodniczył Mszy św. sprawowanej 22 lipca w bazylice w Rychwałdzie w intencji kierowców i podróżujących.

Bp Piotr Greger pobłogosławił pojazdy w Rychwałdzie. Bp Piotr Greger pobłogosławił pojazdy w Rychwałdzie.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

O bezpieczeństwo na drogach modlili się uczestnicy 20. pielgrzymki instruktorów i egzaminatorów bielskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy przybyli do Rychwałdu wraz z parlamentarzystami, przedstawicielami władz różnych szczebli. W 20. pielgrzymce WORD uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele władz.   W 20. pielgrzymce WORD uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele władz.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Dołączyli do tej modlitwy piesi pielgrzymi z Łękawicy oraz członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego. Bp Piotr Greger apelował o poszanowanie przepisów drogowych, które chronią ludzkie życie i zdrowie.   Bp Piotr Greger apelował o poszanowanie przepisów drogowych, które chronią ludzkie życie i zdrowie.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Od każdego z uczestników ruchu drogowego zależy nasze wspólne bezpieczeństwo. Nikt z nas nie chce słuchać o kolejnych wypadkach na drodze, gdzie giną ludzie, a wielu zostaje naznaczonych kalectwem - podkreślał w homilii bp Greger, apelując o rozwagę na drodze, unikanie wszelkiej brawury, a także o kulturę jazdy, której często brakuje. Procesja eucharystyczna zakończyła uroczystą Mszę Świętą.   Procesja eucharystyczna zakończyła uroczystą Mszę Świętą.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Przestrzegał przed jazdą po spożyciu alkoholu i pozwalaniem na taką jazdę innym. - To jest poważny grzech będący rezultatem całkowitej bezmyślności - mówił bp Greger, wzywając do przestrzegania przepisów drogowych, chroniących ludzkie życie. Błogosławieństwo otrzymali także rowerzyści z ks. Grzegorzem Kierpcem.   Błogosławieństwo otrzymali także rowerzyści z ks. Grzegorzem Kierpcem.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Na zakończenie Eucharystii bp Greger pobłogosławił pojazdy i kierowców, a także rowerzystów uczestniczących w kolejnej akcji "Rozkręć wiarę". Motocykl przekazany na misje.   Motocykl przekazany na misje.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Podczas Mszy św. pielgrzymujący związkowcy "Solidarności" z WORD przekazali motocykl, przeznaczony dla franciszkańskich misjonarzy w Ugandzie. Związkowcy "Solidarności" przekazali symbolicznie kluczyk do motocykla, który ofiarowali misjonarzom w Ugandzie.   Związkowcy "Solidarności" przekazali symbolicznie kluczyk do motocykla, który ofiarowali misjonarzom w Ugandzie.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość