W Cieszynie królowali najmłodsi

Kamila Pniok

publikacja 07.01.2018 00:52

Już po raz czwarty mieszkańcy Cieszyna mieli okazję świętować uroczystość Objawienia Pańskiego, uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli.

W Cieszynie królowali najmłodsi

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się pod hasłem: "Bóg jest dla wszystkich", a orszaki wędrowały za królami z różnych stron miasta. Wszystkie trzy spotkały się na Rynku, gdzie na scenie u stóp Dzieciątka złożone zostały królewskie dary. W Cieszynie królowali najmłodsi  

Najważniejszą rolę w tym świętowaniu odegrali Trzej Królowie, którzy w imieniu całej ludzkości oddali pokłon i złożyli dary małemu Jezusowi. W ich role wcielili się przedstawiciele parafii biorących udział w orszaku: parafii św. Marii Magdaleny, parafii św. Elżbiety oraz parafii św. Jerzego.

Było wspólne kolędowanie, a dla najmłodszych, jak co roku, został zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników: aż 58 dzieci. W Cieszynie królowali najmłodsi  

Po zakończeniu uroczystości na cieszyńskim Rynku chór Czantoria z Ustronia kontynuował kolędowanie podczas koncertu w kościele św. Marii Magdaleny.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.