Diecezjalna choinka ze Strumienia

publikacja 24.12.2017 07:06

Delegacja strumieńskich władz miast i parafii - z burmistrz Anną Grygierek i proboszczem ks. kan. Jackiem Kobiałką - przekazała świąteczne drzewko dla diecezji.

Powitanie świątecznego drzewka na dziedzińcu kurii Powitanie świątecznego drzewka na dziedzińcu kurii
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Wspólnym darem mieszkańców i wiernych parafii św. Barbary była okazała choinka, którą bp Roman Pindel otrzymał przed świętami od strumienian. Drzewko zostało ustawione na dziedzińcu kurii, obok pomnika św. Jana Pawła II. Uroczyste przekazanie ozdobionej bombkami i światełkami choinki odbyło się w ostatnim tygodniu Adwentu.

- Cieszymy się, że jako pierwsi mogliśmy w taki sposób okazać naszą radość z narodzin Bożego Syna i zapoczątkowaliśmy taką piękną tradycję - mówił ks. kan. Jacek Kobiałka, kustosz sanktuarium św. Barbary w Strumieniu.

- Jesteśmy dumni, a ta choinka to dowód naszego szacunku i wiary ­- potwierdzała Anna Grygierek, burmistrz miasta. Kolędy na powitanie zaśpiewał zespół "Strumień"   Kolędy na powitanie zaśpiewał zespół "Strumień"
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Ta choinka będzie też takim znakiem łączności Strumienia z diecezją bielsko-żywiecką i przypomnieniem tego, na co czekamy - mówił bp Pindel, dziękując za ten symboliczny znak oczekiwania na Boże Narodzenie, a kolędy zaśpiewał zespół regionalny "Strumień".