WOW - Kogo tato kocha bardziej?

Urszula Rogólska

publikacja 27.11.2017 10:49

Listopadowy Wieczór Ożywienia Wiary dla młodych w Bielsku-Białej zaczął się od kłótni w... kaplicy Bożego Miłosierdzia!

Młodzi na trzecim Wieczorze Uwielbienia Wiary Młodzi na trzecim Wieczorze Uwielbienia Wiary
Urszula Rogólska /Foto Gość

Na trzeci Wieczór Ożywienia Wiary dla młodych w kaplicy Bożego Miłosierdzia kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu), w niedzielę 26 listopada zaprosiła Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z ks. Przemysławem Sawą. Tym razem młodzi słuchali o bezinteresownej i niezmiennej miłości Boga Ojca wobec każdego człowieka.

Najpierw rodzeństwo Milena i Filip Niemcowie przekomarzało się, które z nich tato Andrzej kocha bardziej. Wniosek był jeden: każde z nich kocha wyjątkowo i dla każdego ma tyle czasu, ile każde z nich potrzebuje.

Na każdego czekało Słowo Boże o Ojcowskiej miłości   Na każdego czekało Słowo Boże o Ojcowskiej miłości
Urszula Rogólska /Foto Gość

O takiej miłości Boga, który w swoim sercu ma miejsce dla każdego człowieka - niezależnie od tego czy postępujemy właściwie czy nie - mówił młodym ks. Sawa. To właśnie głębokie doświadczenie takiej ojcowskiej miłości sprawia, że człowiek chce być blisko Bożego serca.

Następnie członkowie SECiM zaprosili wszystkich do modlitwy Słowem Bożym - licznymi fragmentami Biblii, mówiącymi o Bożej miłości. Każdy mógł także zabrać ze sobą Słowo dedykowane specjalnie dla niego, które zostało umieszczone w przygotowanej dekoracji serca. Można było również zabrać taką niespodziankę dla każdego, z kim chce się podzielić w najbliższym czasie tym, co na spotkaniu usłyszał.

Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło trzecie spotkanie WOW   Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło trzecie spotkanie WOW
Urszula Rogólska /Foto Gość

Po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem ks. Przemysław Sawa udzielił każdemu z obecnych indywidualnego błogosławieństwa.

Następne spotkanie WOW odbędzie się wyjątkowo nie w czwartą a trzecią niedzielę miesiąca 21 stycznia (grudniowa czwarta niedziela, w która zazwyczaj odbywają się spotkania, wypada w Wigilię Bożego Narodzenia). Zaproszeni są szczególnie uczniowie szkół średnich i starsza młodzież.