Ruah powiała...

ks. Jacek M. Pędziwiatr ks. Jacek M. Pędziwiatr

dodane 25.11.2017 16:43

Audytorium katechez w bazylice znacznie odmłodniało.

Ruah powiała... Ks. Jacek Jastrzębski mówił o działaniu trzeciej Osoby Boskiej ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

Stało się tak przede wszystkim za sprawą młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Stanowili oni niemal trzecią część wiernych, którzy we wtorek 21 listopada wypełnili wnętrze hałcnowskiej bazyliki Nawiedzenia NMP, by posłuchać katechezy. Jej tematem był kolejny artykuł wiary: "Wierzę w Ducha Świętego".

- Duch Święty - po hebrajsku Ruah - to słowo rodzaju żeńskiego, a po polsku w rodzaju męskim. To pokazuje, że trzecia Osoba Boska jest dla każdego człowieka, dla mężczyzny i kobiety, jednakowo tchnieniem życia - mówi prowadzący katechezę ks. Jacek Jastrzębski. Kapłan na co dzień pracujący w jednej z parafii na Podhalu jeszcze w czasach studenckich zafascynował się nauczaniem Kościoła o Duchu Świętym. Swoją pasją podzielił się z uczestnikami listopadowej katechezy.

Ruah powiała...   Młodzież uważnie przysłuchiwała się katechezie ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość O żywotności jego przekazu świadczy żywy dialog, jaki wywiązał się w drugiej części spotkania. Rozmówcami katechety byli przede wszystkim ludzie młodzi, którzy pytali o działanie Ducha Świętego w życiu osób żyjących w związkach niesakramentalnych oraz o znakach Jego obecności w codziennym życiu wierzących. Katechezę zakończyła wspólna modlitwa maryjna.

Katechezy w bazylice trwają już od roku. Poszczególne artykuły wiary objaśniali biskupi i księża z całej Polski. Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek 12 grudnia. Jego tematem będą tajemnice Kościoła i obcowania świętych.