Nauczyciele katolickich szkół zrobieni... na niebiesko!

Urszula Rogólska

publikacja 21.11.2017 23:11

Był polonez, tańce nowoczesne, tango, dostojny J.S.Bach, poezja śpiewana, muzyka klasyczna, rockowa i pop - sceniczne talenty uczniów i nauczyciel szkół KRK w Bielsku-Białej znów pomogą spełnić marzenia dzieci!

Nauczyciele w bajce o Smurfach Nauczyciele w bajce o Smurfach
Urszula Rogólska /Foto Gość

To już kilkuletnia tradycja! Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele szkół prowadzonych przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne przygotowali dziś w Bielskim Centrum Kultury koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczą na świąteczne paczki dla dzieci podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz dla adoptowanych na odległość przez klasy dzieci z zambijskiego sierocińca w Kasisi.

Młodzi wolontariusze ze szkół KTK co roku przygotowują w Domu Kultury "Włókniarzy" grudniowe spotkanie dla dzieci "od Brata Alberta". Biorą też udział w akcji pomocy dla Fundacji Kasisi, prowadzonej przez Szymona Hołownię. Dzięki dzisiejszemu koncertowi i biletom-cegiełkom, na pewno niespodzianek dla najmłodszych nie zabraknie! Rodzice i goście uczniów chętne otwierali portfele, jednocześnie gorąco oklaskując występujących na scenie.

Jadwiga Grudzińska po raz kolejny wyreżyserowała koncert talentów szkół KTK   Jadwiga Grudzińska po raz kolejny wyreżyserowała koncert talentów szkół KTK
Urszula Rogólska /Foto Gość

Koncert wyreżyserowała Jadwiga Grudzińska, prowadząca w szkołach KTK zajęcia teatralne i sceniczne. To jej szczególnie dziękował dyrektor Marek Wójtowicz - bez jej oddania sprawie, takiego koncertu pewnie by nie było!

Uczniowie wzbudzili zachwyt widowni swoimi rozlicznymi i bardzo zróżnicowanymi talentami! Zaczęło się od odtańczenia poloneza przez klasy 2 a i b i tańca belgiskiego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Nie zabrakło występu chóru, który w tym roku 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, na bielskim Rynku poprowadził pierwsze "Narodowe śpiewanie" - zaprosili wszystkich do zaśpiewania "Białych róż". A po chórzystach przy fortepianie zasiadł Szymon Mol, wykonując fugę J.S. Bacha. W repertuarze klasycznym wystąpili także: skrzypaczki: Kamila Pająk, Zofia Korzonkiewicz i pianista Michał Śleziński, a także gitarzysta Jan Potaszyński. Swój talent pianistyczny ujawnił także Michał Nowak. Mocniejsze uderzenia - rockowych riffów - zaprezentowała czwórka gitarzystów: Jakub Brzóska, Jan Brzóska, Mateusz Krakowiak i Tymon Banasik.

Polonez w wykonaniu klas drugich a i b zainaugurował koncert charytatywny szkół KTK   Polonez w wykonaniu klas drugich a i b zainaugurował koncert charytatywny szkół KTK
Urszula Rogólska /Foto Gość

Zachwycały solistki-wokalistki: Michalina Piecuch, Natalia Hernandez i Karolina Piecuch i mażoretka - Natalia Pieczka.

Układy tańca nowoczesnego przygotowały siódmoklasistki, trzecioklasistka Aleksandra Fenska, siostry Pawińskie i siostry Białas. W tańcu towarzyskim zaprezentowali się uczniowie klas trzecich gimnazjum i Szymon Wiercigroch, któremu partnerowała Julia Porębska. Niespodzianką było tango w wykonaniu anglistki Anny Smólki i Witolda Sobczaka ze Szkoły Tańca Tangeros.

Na koncercie nie zabrakło chóru, który w tym roku poprowadził pierwsze "Narodowe śpiewanie" na bielskim Rynku   Na koncercie nie zabrakło chóru, który w tym roku poprowadził pierwsze "Narodowe śpiewanie" na bielskim Rynku
Urszula Rogólska /Foto Gość

Jak co roku, najbardziej wyczekiwany był występ dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkół KTK! Tym razem przygotowali bajkę o Smerfach, "okrutnym" Gargamelu i prześladującej go uczuciowo wiedźmie Hogacie. Kiedy Hogata podstępem więzi Smerfetkę,  tym samym chce ja podarować na posiłek Gargamelowi, Smerfy ruszają jej z pomocą, wspierane przez Matkę Naturę!.Gargamel chcąc się uwolnić od Hogaty godzi się na układ z Matką Naturą, która ratuje go od uczuć wiedźmy, a tym samym wyprowadza na wolność Smerfetkę.

Z wielkim dystansem do siebie w role bohaterów bajki wcielili się:

  • Adam Nikiel - pracownik techniczny szkoły wystąpił jako Gargamel,
  • Elżbieta Szałajko - germanistka była Hogatą,
  • Beata Markowicz - dyrektor szkól KTK - Matką Naturą,
  • Joanna Majcherczyk - chemiczka - Smerfetką,
  • Anna Ficon - anglistka - Sasetką,
  • Jakub Cader - germanista - Smerfem Lalusiem,
  • Joanna Zaremba - nauczycielka francuskiego - Smerfem Ważniakiem,
  • Marta Mol - wicedyrektor szkoły - Narratorem.