Oświęcim zaprasza młodych

Alina Świeży-Sobel

publikacja 18.11.2017 11:08

Już dziś, w sobotę 18 listopada o 18.00, w dolnej kaplicy kościoła św. Maksymiliana rozpocznie się otwarte spotkanie formacyjne dla młodzieży: Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania.

Gościem młodzieży u św. Maksymiliana będzie ks. Dariusz Bartocha SDB Gościem młodzieży u św. Maksymiliana będzie ks. Dariusz Bartocha SDB
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

To będzie już drugie w tym roku szkolnym wydarzenie w cyklu OSDDW, które są kontynuacją formacji podjętej przed światowymi Dniami Młodzieży. Wcześniejsze odbywały się w salezjańskim Oratorium św. Jana Bosko, w ramach projektu Fausystem i z udziałem chóru pod dyrekcją Piotra Mireckiego.

W poprzednim gościem spotkania był ks. Zbigniew Zachorek, duszpasterz młodzieży, który wyjaśniał, jak doskonalić sumienie i do czego go używać. - Musimy na modlitwie pytać Pana Boga o zdanie, zamiast recytować listę naszych życzeń. I pamiętać, że choć wokół modne są relacje partnerskie, to Bóg nie jest naszym kumplem. Słuchając głosu wrażliwego, prawego, dojrzałego sumienia wygrywa się życie. Do posiadaczy takiego sumienia należy niebo - wyjaśniał ks. Zachorek, a uczestnicy adoracji wyznawali: - Jesteśmy tu właśnie po to, żeby coraz częściej Cię słyszeć i być Ci posłusznym. Chcemy dziękować za Słowo, które ratuje nam życie... Konferencję na pierwszym po wakacjach spotkaniu OSDDW wygłosił ks. Zbgniew Zachorek   Konferencję na pierwszym po wakacjach spotkaniu OSDDW wygłosił ks. Zbgniew Zachorek
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Tym razem OSDDW będzie poświęcone poszukiwaniom odpowiedzi na pytanie o przyszłość, wybór drogi życiowej i powołania. Do wspólnego szukania klucza młodych pytających zachęci ks. Dariusz Bartocha SDB, do niedawna przełożony krakowskiej inspektorii salezjańskiej, który wygłosi konferencję o 18.00. W programie spotkania będzie też okazja do spowiedzi i Eucharystia o 19.30. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi chór projektu Fausystem, a spotkanie zakończy Apel Jasnogórski o 21.00.

- Zachęcamy młodych naszej diecezji, by skorzystali z tego zaproszenia i byśmy razem stanęli przed Chrystusem - dodaje ks. Andrzej Policht, salezjanin.