Bądź z pielgrzymami duchowo! Powierz im swoją intencję...

Alina Świeży-Sobel

publikacja 07.08.2017 18:58

Łącznie ponad 2500 pielgrzymów z różnych miejsc diecezji bielsko-żywieckiej podąża na Jasną Górę. - Jeszcze tylko do jutra można do nich dołączyć i zostać duchowym pielgrzymem - zachęca ks. Damian Koryciński.

Bądź z pielgrzymami duchowo! Powierz im swoją intencję...

- Zgodnie z przesłaniem roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście!" wyruszamy, by iść i przez świadectwo chrześcijańskiej nadziei dawać innym Chrystusa. Idziemy do Matki o zranionym obliczu, która widzi nie tylko nasze twarze, ale i nasze serca, w których niesiemy nasze radości, smutki, zwycięstwa i przegrane, trudy i modlitwy. Niesiemy naszych bliskich i tych, co prosili nas o modlitwę - mówił ks. Koryciński podczas rozpoczęcia pielgrzymki diecezjalnej w Hałcnowie i dodawał, że do 5 idących już pielgrzymek może dołączyć kolejna grupa: pielgrzymów duchowych.

- To grupa pielgrzymów, do której zapraszamy chorych, starszych i tych, którzy chcieli, ale z różnych powodów nie mogli tym razem iść do Częstochowy pieszo. Ich przewodnikiem jest mieszkająca w Bestwince, przybita od dziecka do krzyża choroby, Renata Ślosarczyk - wyjaśnia ks. Koryciński. Pielgrzymom hałcnowskiej grupy I przewodzi ks. prał. Józef Walusiak   Pielgrzymom hałcnowskiej grupy I przewodzi ks. prał. Józef Walusiak
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Renata Ślosarczyk, autorka wierszy i piosenek religijnych, zawsze była niezwykle aktywna, choć długo poruszała się na wózku, a od 10 lat choroba już nie pozwala jej podnieść się z łóżka i opuścić swojego pokoju.

- Moja choroba postępuje, nie mogę się nawet obrócić sama na drugi bok. Trochę mnie zaskoczył pomysł ks. Damiana, ale też spodobała mi się myśl, żeby tak przez internet towarzyszyć innym, którzy też nie mogą iść na Jasną Górę: nie tylko chorym, ale też takim, którzy po prostu nie dostali urlopu... Więc wspiera mnie mąż i z jego pomocą przygotowuję modlitwy i rozważania, które mogą pomóc w tym duchowym pielgrzymowaniu - mówi Renata. Teksty te można znaleźć na fejsbukowym profilu pielgrzymki diecezjalnej w zakładce: wydarzenia (Pielgrzymka Duchowa na Jasną Górę). Pielgrzymi z beskidzkiej Trójwsi wędrują do Matki Bożej w grupie IX wraz z ks. Grzegorzem Strzadałą   Pielgrzymi z beskidzkiej Trójwsi wędrują do Matki Bożej w grupie IX wraz z ks. Grzegorzem Strzadałą
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Teksty i propozycje modlitw znajdują się też na stronie pielgrzymki: pielgrzymka.bielsko.pl - w zakładce: Pielgrzym duchowy. Tam powinien zajrzeć każdy, kto chce wesprzeć maszerujących swoją modlitwą, dołączyć do nich duchowo, a także powierzyć im swoją intencję. W tym miejscu przygotowany jest formularz rejestracyjny, poprzez który można się zapisać do grupy duchowych pielgrzymów. Są także propozycje praktyk, które można podejmować w ramach duchowego pielgrzymowania.

W tym samym miejscu każdy może też zapisać swoją intencję, którą powierzy modlitwie pątników... Pielgrzymka diecezjalna z bp. Piotrem Gregerem i ks. Damianem Korycińskim wyruszyła z Hałcnowa   Pielgrzymka diecezjalna z bp. Piotrem Gregerem i ks. Damianem Korycińskim wyruszyła z Hałcnowa
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

A oto codzienna modlitwa podejmowana przez duchowych pielgrzymów:

Jasnogórska Pani, Bogarodzico Dziewico!

W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci, Matko, moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża, Patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu.
Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen.