Zmartwychwstały błogosławi z Łagiewnik. I zaprasza...

Alina Świeży-Sobel

publikacja 17.04.2017 08:32

Świąteczne życzenia składa ks. Mikołaj Szczygieł, główny przewodnik diecezjalnej pieszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Czwarta pielgrzymka wkracza do Łagiewnik, 3 maja 2016 r. Czwarta pielgrzymka wkracza do Łagiewnik, 3 maja 2016 r.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Już za niespełna dwa tygodnie, 30 kwietnia, z bazyliki w Hałcnowie wyruszy 5. piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do Krakowa-Łagiewnik. - Będziemy w tym roku w drodze dziękować za to pięciolecie pielgrzymowania, a przede wszystkim za srebrny jubileusz naszej diecezji bielsko-żywieckiej - mówią organizatorzy pielgrzymki, ks. Mikołaj Szczygieł i Irena Papla.

W dniu, w którym pielgrzymi dotrą przed obraz Pana Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach, 3 maja, przypada także 25. rocznica ukazania się pierwszego numeru dodatku bielsko-żywieckiego "Gościa Niedzielnego". Dlatego wraz z pielgrzymami składającymi dziękczynienie za 25-lecie diecezji chcemy też podziękować Bogu za 25 lat obecności "Gościa Bielsko-Żywieckiego" w życiu diecezji, za gościnę we wspólnotach parafialnych i w rodzinach, domach naszych czytelników.

Chcemy dziękować za łaski, którymi Zmartwychwstały obdarzał przez to ćwierćwiecze, prosząc, by błogosławił nam wszystkim na dalszą drogę wędrówki Jego drogami - ku zbawieniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej jubileuszowej modlitwie: do wyruszenia w drogę z Hałcnowa 30 kwietnia (informacje na stronie internetowej pielgrzymki) lub do udziału w modlitwie na zakończenie pielgrzymki: 3 maja o 15.00 w Łagiewnikach.