Modlitwa o pokój w sanktuarium w Bielanach

Alina Świeży-Sobel

publikacja 26.02.2017 10:56

Noc Światła, czyli nabożeństwo kanonami z Taizé w sanktuarium Chrystusa Cierpiącego w Bielanach rozpocznie się w niedzielę 26 lutego o 18.00.

Modlitwa o pokój w sanktuarium w Bielanach

- To nasza odpowiedź na wezwanie, które do wiernych diecezji skierował bp Roman Pindel, prosząc o podjęcie modlitw w intencji pokoju - mówi ks. Marcin Gajzler, który czuwa nad przygotowaniami do nabożeństwa.

Jak dodaje, forma modlitwy jest odpowiedzią na sugestie parafian po grudniowym nabożeństwie do Matki Bożej, kiedy w bielańskim sanktuarium odśpiewany został Akatyst ku czci Matki Bożej.

- Wiele osób doszło do wniosku, że ta śpiewana modlitwa powinna być kontynuowana. I postanowiliśmy sięgnąć po kanony z Taizé - miejsca, gdzie modlitwa o pokój rozbrzmiewa nieustannie. Nabożeństwo "Nocy Światła" obejmuje 9 kanonów, które zaśpiewa czterogłosowy chór złożony z blisko 30 śpiewaków z naszej parafii i sąsiednich Kóz czy Nowej Wsi. W centrum znajdzie się krzyż z Taizé, a ciemność rozjaśnią świece, które otrzymają uczestnicy nabożeństwa - zapowiada ks. Gajzler.

Wraz z chórzystami z Bielan serdecznie zapraszamy do dołączenia do tej szczególnej modlitwy o pokój!