Już dziś w Oświęcimiu: spotkanie młodych z o. Sierańskim

Alina Świeży-Sobel

publikacja 25.02.2017 08:55

Spotkanie ze znanym rekolekcjonistą, założycielem Wspólnoty Dobrego Pasterza, odbędzie się w ramach projektu "Fausystem: Oświęcimskie Spotkania dla Ducha Wzrastania" w oświęcimskim Oratorium św. Jana Bosko u salezjanów.

Wspólny śpiew poprowadzą chórzyści Fausystemu pod przewodnictwem Piotra Mireckiego Wspólny śpiew poprowadzą chórzyści Fausystemu pod przewodnictwem Piotra Mireckiego
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Sobotnie spotkanie w sali teatralnej (nowym kościele) oświęcimskiego Oratorium św. Jana Bosko rozpocznie się o 15.00 i potrwa do 21.00. W programie najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 - konferencja o. Sierańskiego, od 16.30 - spowiedź, o 17.00 - Eucharystia, a po Mszy św. ok. 18.00 - poczęstunek. Od 19.30 - adoracja i o 21.00 - Apel Jasnogórski.

Ojciec Ryszard Sierański należy do zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Kierowany szczególną wrażliwością na ludzi ubogich, od samego początku swojej posługi czuł się szczególnie posłany do ludzi będących poza Kościołem. W 1987 r. przyjechał do Katowic i za zgodą przełożonych rozpoczął posługę wśród ludzi żyjących na ulicy. Zaczęli się wokół niego gromadzić młodzi, którzy chcieli się dzielić swoim doświadczeniem Boga z osobami, "których życie woła o nadzieję". Już dziś w Oświęcimiu: spotkanie młodych z o. Sierańskim  

Z tego grona w grudniu 1993 r. abp. Damian Zimoń powołał do istnienia Wspólnotę Dobrego Pasterza, jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego, oraz swoim dekretem posłał do posługi duszpasterskiej i charytatywnej wśród ludzi ubogich i uzależnionych, głównie młodych.

Gościem poprzedniego spotkania, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami na drodze spotkań z Żywym Jezusem, był Michał Świderski. Lider szkoły nowej ewangelizacji z Gliwic, twórca i gospodarz programu "Dotyk Boga", mówił o znaczeniu więzi z Duchem Świętym. 

- Pragnienie doświadczania miłości sprawia, że do głębi swojego serca chcemy zaprosić drugą osobę. Jeśli będzie tam działał Duch Święty i Jego miłość, będziecie w stanie dawać miłość. Bóg jest życiem, Bóg jest radością. Bogu nigdy niczego nie brakuje! - mówił Michał Świderski. Zapraszał do zawarcia z Bogiem przymierza wierności i miłości, a wielu młodych odpowiedziało na to wezwanie. Spotkania OSDDW są okazją do refleksji, modlitwy, wspólnego uwielbienia Boga, spotkania z innymi, którzy też szukają Boga...   Spotkania OSDDW są okazją do refleksji, modlitwy, wspólnego uwielbienia Boga, spotkania z innymi, którzy też szukają Boga...
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Przemówiły do nas zwłaszcza jego słowa o tym, jak w naturalny sposób Jezus Chrystus jest obecny w życiu jego najbliższej rodziny, jego dzieci - przyznawali młodzi słuchacze.

O tym, że Jezus chce być z ludźmi, a każdy z nas jest w jego oczach skarbem, przypominał w czasie Mszy dla młodzieży ks. Zbigniew Zachorek, a do otwarcia serc i uwielbienia Boga wzywały pieśni, które pod przewodnictwem Piotra Mireckiego zaśpiewał chór Fausystem.

- Cieszył widok tylu młodych ludzi, którzy z uwagą wysłuchali świadectwa, stanęli w kolejce do konfesjonału - mówi ks. Andrzej Policht SDB.