Miejsca żywej Ewangelii

ks. Jacek M. Pędziwiatr ks. Jacek M. Pędziwiatr

publikacja 12.02.2017 13:47

Szpitale w Oświęcimiu i w Białej odwiedził bp Piotr Greger z okazji Dnia Chorego.

Miejsca żywej Ewangelii Podczas Mszy św. pacjenci przyjęli Sakrament Chorych. Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

Biskup pomocniczy odprawił Mszę św., podczas której udzielił sakramentu chorych kilkudziesięciu pacjentom. Po Eucharystii odwiedził wybrane oddziały szpitalne,  gdzie spotkał się z przebywającym tam chorymi i personelem szpitalnym.

W sobotę 11 lutego przed południem bp Greger przyjechał najpierw do Szpitala Powiatowego w Oświecimiu. Po modlitwie i spotkaniu z pacjentami oraz personelem placówki wrócił do Bielska-Białej, by wczesnym popołudniem odwiedzić Beskidzkiej Centrum Onkologii.

Miejsca żywej Ewangelii   Bp Piotr Greger odwiedził chorych w salach szpitalnych. Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość - Dzień Chorego obchodzony jest we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To przypomina, że Maryja stoi przy łóżku każdego chorego, zwłaszcza zaś tego, który czuje się opuszczony i samotny - przypomniał uczestnikom modlitewnego spotkania bp Piotr Greger.

- W żadnym miejscu Ewangelia nie jest tak widoczna jak w szpitalu, we wzajemnych relacjach lekarz-pacjent, pielęgniarka-chory - powiedział biskup, dziękując jednocześnie kapłanom szpitalnym, pracującym w diecezji oraz lekarzom, pielęgniarkom oraz wszystkim pracownikom i wolontariuszom szpitali, hospicjum i domów opieki za ich służbę na rzecz pacjentów i podopiecznych.

Z kolei bp Roman Pindel z okazji Światowego Dnia Chorego spotkał się z księżmi seniorami, przebywającymi w diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Wraz z nimi koncelebrował Mszę św. i udzielił im Sakramentu Chorych. We wspólnej modlitwie uczestniczyli także biskupi-seniorzy: Tadeusz Rakoczy i Janusz Zimniak.