"Alpha" przed osiemnastką

Urszula Rogólska

publikacja 08.02.2017 13:01

Jeszcze można dołączyć do nastolatków, którzy rozpoczęli swój ewangelizacyjny kurs "Alpha" w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu) w Bielsku-Białej.

Młodzi rozpoczęli kurs "Alpha" w Bielsku-Białej Młodzi rozpoczęli kurs "Alpha" w Bielsku-Białej
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Kurs "Alpha", to program dziesięciu spotkań, który sprawdza się od wielu lat, w różnych miejscach świata. Zaczynamy go od prób odpowiedzi na pytanie: "Czy w życiu chodzi o coś więcej…?", by dalej prowadzić uczestników do odkrycia sensu naszego istnienia - mówi Karolina Perzanowska ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, która od niedzieli 5 lutego, wraz z około dwudziestką przyjaciół ze wspólnoty prowadzi ewangelizacyjny kurs "Alpha" - w specjalnej wersji dla młodzieży - w bielskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak podkreśla Karolina: - To nasz wspólny pomysł z ks. Mateuszem Dudkiewiczem, który na cotygodniowe spotkania zaprasza przede wszystkim młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, ale nie tylko - zapraszamy każdego nastolatka, do osiemnastego roku życia, także młodych niewierzących, dystansujących się do Kościoła, których nurtują jakiekolwiek pytania i problemy.

Poważne tematy i obfite śniadanie czeka na młodych podczas "Alphy"   Poważne tematy i obfite śniadanie czeka na młodych podczas "Alphy"
Urszula Rogólska /Foto Gość

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę, w górnej sali nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła) od 11.30 do 13.30. O 10.30 można uczestniczyć we Mszy św. Następnie na wszystkich czeka obfite śniadanie i… specjalny, dwugodzinny program z pokazem filmu i możliwością rozmowy w małych grupach.

Na pierwszym spotkaniu młodzi zastanawiali nad wiarą - jak ją postrzegają, czym dla nich jest. Szukali także swojej odpowiedzi na pytanie: gdyby się okazało, że Bóg istnieje i mógłbyś mu zadać jedno pytanie o co byś zapytał?

"Alphę" prowadzi ekipa SECiM   "Alphę" prowadzi ekipa SECiM
Urszula Rogólska /Foto Gość

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do grupy mogą skontaktować się z ks. Mateuszem Dudkiewiczem: mateusz@dudkiewiczmail.pl.

- Zajęcia prowadzimy w dowcipnej, niezobowiązującej formie, w atmosferze, która sprzyja zadawaniu wszelkich pytań - dodaje Karolina Perzanowska.