Wilamowickie kolędy nadziei

Alina Świeży-Sobel

publikacja 21.01.2017 16:50

W sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odbył się szkolny koncert kolęd, połączony z akcją hospicyjną Pola Nadziei.

Święta Rodzina na tle szkolnego chóru uczniów z Wilamowic... Święta Rodzina na tle szkolnego chóru uczniów z Wilamowic...
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Edyta i Grzegorz Drewniakowie z maleńką Anią wcielili się w rolę Świętej Rodziny, a otoczył ich chór uczniów Zespołu Szkół im. św. abp. Józefa Bilczewskiego.

Baraszkujące u ich stóp małe aniołki i baranki co chwilę z uwagą zaglądały do kołyski, czy Dzieciątku niczego nie brakuje. A młodzi chórzyści pod opieką nauczycieli zaśpiewali tak pięknie, że przy melodii kolęd maleństwo słodko zasnęło...

Wychodzący z kościoła wrzucali datki do puszek zdobionych żółtymi żonkilami, wspierając w ten sposób kampanię Pola Nadziei.

- Kolędowaliśmy już kolejny raz z myślą o ludziach cierpiących na choroby nowotworowe. Dla nich też organizujemy kiermasze uczniowskich prac. Nie jest to też jedyna akcja charytatywna, w którą uczniowie się angażują, bo na takich działaniach mocno skupia się szkolny samorząd, a chętnych wolontariuszy u nas nie brakuje - tłumaczą nauczycielki: Barbara Nawrocka i Paulina Tatoń-Praciak.

Uczniowie pomagają też podopiecznym fundacji Krzyż Dziecka oraz dzieciom z Białorusi, gdzie pracuje misjonarz z Wilamowic.