20 róż za żywiecką Bramą Miłosierdzia

Alina Świeży-Sobel

publikacja 15.11.2016 11:19

Wierni żywieckiej parafii konkatedralnej z Asystą Żywiecką na czele stanęli przed ołtarzem, żeby podziękować za łaski jubileuszowego czasu miłosierdzia.

Asysta Żywiecka stanęła na czele wiernych dziękujących za łaski Bożego Miłosierdzia w konkatedrze Asysta Żywiecka stanęła na czele wiernych dziękujących za łaski Bożego Miłosierdzia w konkatedrze
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Ich modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy, a przy ołtarzu stanęli także: proboszcz ks. kan. Grzegorz Gruszecki, emerytowany proboszcz ks. inf. Władysław Fidelus oraz dziekan żywiecki ks. prał. Stanisław Kozieł.

- Bóg bogaty w miłosierdzie jest źródłem chrześcijańskiej nadziei. Człowiek potrzebuje nadziei. Dla Boga nie ma takiego stanu duszy ani takiego czynu, z którego przy Bożej pomocy człowiek nie mógłby zostać wyzwolony. Przekonywała o tym św. Faustyna, która głosząc Miłosierdzie Boże ukazywała nadzieję wbrew nadziei - wskazywał w homilii bp Rakoczy. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył bp senior Tadeusz Rakoczy   Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył bp senior Tadeusz Rakoczy
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Jak podkreślał kaznodzieja, ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia dobiega końca, ale obfitował w liczne łaski, które wierni wypraszali w kościołach - Bramach Miłosierdzia, a także podczas peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

- Pokłosiem tego czasu były liczne nawrócenia, pojednania z Bogiem i bliźnimi, dobre postanowienia. Dokonała się przemiana i poprawa życia wielu ludzi. Przez Bramę Miłosierdzia przeszły tłumy świadomych chrześcijan, jaki wielu tych, którzy żyją na obrzeżach Kościoła. Te otwarte drzwi przypominały każdemu, że został zaproszony przez Boga, że nie ma ludzi wykluczonych. Te drzwi obwoływały rok łaski. Dzisiaj za te wszystkie łaski dziękujemy - dodawał bp Rakoczy.

- Chcemy Panu Bogu podziękować także za Róże Miłosierdzia, których powstało w naszej parafii aż dwadzieścia. Dziękujemy za duchowy wysiłek wszystkim, którzy zaangażowali się w to modlitewne dzieło. Wierzymy, że członkowie tych wszystkich róż nie będą ustawać w modlitwach zanoszonych do Bożego Miłosierdzia - mówił ks. proboszcz Gruszecki. Ks. proboszcz Grzegorz Gruszecki dziękował za podejmowane w parafii dzieła miłosierdzia   Ks. proboszcz Grzegorz Gruszecki dziękował za podejmowane w parafii dzieła miłosierdzia
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Jak dodawał ks. proboszcz Gruszecki, w związku z zakończeniem Jubileuszu Miłosierdzia, z konkatedry w sobotę 19 listopada wyruszy pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kolejnym owocem Roku Miłosierdzia będzie rozpoczynające się w parafii w poniedziałek 21 listopada seminarium odnowy wiary.