Babki nie rdzewieją

Urszula Rogólska

publikacja 26.10.2016 15:07

"Amazonki" z Bielska-Białej mówiły kobietom jak sensownie dbać o swoje zdrowie.

Rzesze kobiet przychodzą na spotkania "Amazonek" o profilaktyce dotyykajacych ich chorób Rzesze kobiet przychodzą na spotkania "Amazonek" o profilaktyce dotyykajacych ich chorób
Urszula Rogólska /Foto Gość

Rzesze słuchaczy po raz szósty przyciągnął Dzień Otwarty "Zadbaj o swoje zdrowie", przygotowany przez bielskie Stowarzyszenie Kobiet po Mastektomii "Amazonki" i jego prezes Wiesławę Waligórę-Klimurczyk w Domu Kultury Włókniarzy.

Co roku "Amazonki" zapraszają wszystkie kobiety, by zachęcić je do profilaktyki zdrowia: przede wszystkim regularnych badań ginekologicznych, mammografii i kolonoskopii. W tym roku wykłady przygotowali: dr n. med. Agnieszka Zemanek-Wojnowska, która mówiła o "Zdrowiu ginekologicznym kobiet 50+" oraz dr n. med. Tomasz Sirek, który przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z "Operacjami plastycznymi piersi po mastektomii".

Zachęcając kobiety do poświecenia 20 minut raz w roku na dokładne badanie ginekologiczne, dr Wojnowska zażartowała: - Fajna baba nie rdzewieje. Bądźmy fajnymi babkami, dbajmy o siebie - wykonujmy regularnie badania, dbajmy o właściwa dietę i ruch - przy czym dawkujmy go sobie rozsądnie. Pani, która nigdy nie ćwiczyła nie powinna się od razu porywać na zajęcia zumby. Na początek wystarczy spacer, także z kijkami. Wtedy będziemy mogły się cieszyć dobrym zdrowiem zawsze!

Bielskie "Amazonki" wspierają panie dotknięte nowotworem piersi do wspólnego pokonywania związanych z nim problemów od 1999 r. Ich spotkania odbywają się w środy przy ul. Barlickiego 15/20 od 16.00. We wtorki - od 10.00 do 12.00 można korzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego. Telefon: 795 232 987 (codziennie), 33 816 52 47 (we wtorki: od 10.00 do 12.00 i w środy: od 16.00 do 18.00) lub e-mail: bielskieamazonki@onet.pl.