Uwielbiaj Pana z młodymi świata!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 13.10.2016 08:16

W najbliższą niedzielę w andrychowskim kościele św. Stanisława BM wielki wieczór uwielbienia hymnami Światowych Dni Młodzieży. - Chcemy też podziękować za to, co przeżyliśmy w czasie ŚDM w tym roku - zapowiada ks. Paweł Wawak.

To będzie modlitwa hymnami ŚDM To będzie modlitwa hymnami ŚDM
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Rozbrzmiewająca w kościele św. Stanisława BM piękna muzyczna modlitwa scholi ma już długą tradycję i wciąż przyciąga nowych entuzjastów - zarówno śpiewu religijnych pieśni, jak i słuchaczy. Andrychowianie pamiętają niezwykłe nabożeństwa uwielbienia czy śpiewany przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego "Akatyst do Ducha Świętego". Pod dyrekcją Sławomira Piekarskiego ze śpiewakami z Andrychowa czy Inwałdu modliło się wiele osób.

Tym razem zainspirowani zostali przeżyciami tegorocznych Światowych Dni Młodzieży i przygotowali kolejną śpiewaną modlitwę, na którą zapraszają 16 października o 19.00. - To będzie wieczór uwielbienia, podczas którego schola zaśpiewa 14 hymnów wszystkich dotychczasowych ŚDM, a do pieśni dołączą słowa rozważań kolejnych papieży - mówi pomysłodawca muzycznego uwielbienia ks. Paweł Wawak.

Tegoroczne ŚDM, przy okazji których wiele rodzin naszej diecezji gościło młodych pielgrzymów, stały się ważnym wydarzeniem nie tylko dla młodych, ale i ich rodziców, którzy nieraz w pamięci mieli własny udział w spotkaniach z papieżem Janem Pawłem II. Powrót do tamtych chwil i także niedawnej radości proponują organizatorzy andrychowskiego wieczoru modlitwy hymnami ŚDM.

- Chcemy razem wielbić śpiewem Pana Boga. To daje radość, energię wewnętrzną - mówią śpiewacy, a zapraszając na niezwykły wieczór do kościoła, podkreślają, że hymny ŚDM są do tego bardzo dobrą pomocą. - Przyjdź do kościoła św. Stanisława w niedzielę o 19.00 - zapraszają: ks. Paweł Wawak (z prawej) i diakon Kamil Jurek   - Przyjdź do kościoła św. Stanisława w niedzielę o 19.00 - zapraszają: ks. Paweł Wawak (z prawej) i diakon Kamil Jurek
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Już podczas prób słychać, że to nie będzie koncert, a prawdziwe uwielbienie Boga śpiewem - dodaje diakon Kamil Jurek, wspierający przygotowania tego wieczoru. - Przyjść może każdy, kto chciałby nie tylko wrócić do atmosfery ŚDM, ale przede wszystkim podziękować Bogu za dary Jego miłości. Teksty śpiewane będą po polsku, więc każdy też będzie mógł po prostu do tej wielkiej modlitwy dołączyć... Uwielbiaj Pana z młodymi świata!