20 lat z papieżem

aśs

|

Gość Bielsko-Żywiecki 27/2016

publikacja 30.06.2016 00:00

To jedna z pierwszych polskich szkół, które przyjęły patronat Jana Pawła II. Tamto spotkanie z papieżem w Rzymie w 1996 r. do dziś wspominają ze łzami w oczach.

Dyrektor Anna Walusiak przy wystawie szkolnych zdjęć z patronem. Dyrektor Anna Walusiak przy wystawie szkolnych zdjęć z patronem.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Jak zaznacza Anna Walusiak, dyrektor kozubnickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II, głównym impulsem były głosy rodziców, którzy bardzo pragnęli tego patronatu. Pomysł spodobał się wszystkim. – Z każdym rokiem przekonujemy się, że dzięki temu patronowi i wszystkim jego słowom, które nam towarzyszą, uczymy się tego, co najważniejsze. A teraz jeszcze i modlitwa do świętego pomaga nam rozwiązywać codzienne trudności – mówi Anna Walusiak. 
Na jubileuszowe spotkanie zaprosili wszystkich absolwentów wcześniejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawicieli władz i parafii, a w sali gimnastycznej przygotowali fotograficzną wystawę dokumentującą 20-lecie i program poświęcony patronowi. Oczywiście najważniejsze wydarzenia to spotkania z patronem, te na Watykanie i w czasie papieskich pielgrzymek do Polski.