Buczkowice wielkim zwycięzcą Bosko Cup!

Urszula Rogólska

publikacja 27.06.2016 08:36

- Te pary starły się już ze sobą kolejny raz. Tym razem jednak Rajcza, po wspaniałym meczu finałowym, zdobyła drugie miejsce - mówi ks. Marcin Pomper. - Buczkowice znakomicie poprowadził do mistrzostwa ich kapitan - najlepszy piłkarz turnieju!

Mistrzowie letniej edycji Bosko Cup - drużyna z Buczkowic! Mistrzowie letniej edycji Bosko Cup - drużyna z Buczkowic!
Urszula Rogólska /Foto Gość

Czego życzą bielsko-żywieccy młodzi piłkarze-ministranci piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2016? Tego, żeby przeżyli taki dzień pełen emocji jak oni sami w niedzielę 26 czerwca! Na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku-Białej Wapienicy wzięli udział w ósmej edycji Letnich Finałów Turnieju Bosko Cup, który jest pomysłem ks. Marcina Pompera - dziś wikariusza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach-Osiedlu. Razem z nim ministranckie zawody piłkarskie organizuje grupa wolontariuszy z niedawno założonego stowarzyszenia "Persette".

W tegorocznym turnieju o puchar św. Jana Bosko, wzięło udział dziesięć drużyn parafialnych: Buczkowice - parafia Przemienienia Pańskiego, Rajcza - św. Kazimierza Królewicza i św. Wawrzyńca, Skoczów-Górny Bór - Matki Bożej Różańcowej, Kończyce Małe - Narodzenia NMP,  Inwałd - Narodzenia NMP, Bystra Krakowska - Najdroższej Krwi Chrystusa, Kęty - NSPJ, Radziechowy - św. Marcina, Rycerka Górna - MB Nieustającej Pomocy o Brenna - św. Jana Chrzciciela.

Kacper Foryś - najlepszy zawodnik turnieju z organizatorami   Kacper Foryś - najlepszy zawodnik turnieju z organizatorami
Urszula Rogólska /Foto Gość
W półfinałach Rajcza pokonała Kończyce Małe (1:2) zaś Buczkowice wygrały ze Skoczowem-Górnym Borem (2:0). Tuż przed meczem o mistrzostwo i o trzecie miejsce, na boisku spotkały się drużyny reprezentacji księży diecezji i opiekunów drużyn ministranckich. Zwyciężyli księża - aż 7:0! Na boisku trudno było nie zauważyć jak wszystko z siebie dawali zwłaszcza: ks. Zygmunt Mizia, ks. Roman Ciemiera, ks. Robert Kasprowski i ks. Marcin Pomper!

W czasie drugiej połowy meczu księży i opiekunów słoneczne dotychczas niebo zaciągnęło się ciężkimi chmurami i deszcz już nie opuścił zawodników do końca turnieju. Mimo to, nie słabły emocje! W pojedynku o trzecie miejsce spotkali się piłkarze ze Skoczowa-Górnego Boru z Kończycami Małymi. W regulaminowym czasie nie udało się rozstrzygnąć wyniku. Emocje sięgały tych z francuskiego meczu Polski ze Szwajcaria! Obyło się jednak bez rzutów karnych. W dogrywce skoczowianie pokonali swoich rywali 4:2!

Szczęśliwi zwycięzcy z nagrodami na trybunach   Szczęśliwi zwycięzcy z nagrodami na trybunach
Urszula Rogólska /Foto Gość
W wielkim finale starli się - po raz kolejny - znakomicie znający się przeciwnicy: dotychczasowi wielokrotni triumfatorzy Bosko Cup: ministranci z Rajczy i depczący im po piętach koledzy z Buczkowic. Tym razem lepsi okazali się właśnie ci drudzy - po wspaniałym widowisku wygrali 4:0.

Na zakończenie pozostała już spektakularna oprawa mistrzowskiej dekoracji! Przy dźwiękach "We are the champions" i "Go West", na piłkarzy spadało złote konfetti! Nagrody otrzymały cztery najlepsze drużyny, najlepsza siódemka turnieju, najlepszy piłkarz, bramkarz i strzelec. Specjalna nagroda czekała też dla wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej, którzy służyli pomocą wszystkim uczestnikom turnieju.

Najlepsza siódemka turnieju Bosko Cup   Najlepsza siódemka turnieju Bosko Cup
Urszula Rogólska /Foto Gość
Okazałe, oryginalne puchary wręczali chłopcom prezesi stowarzyszenia "Persette" - ks. Marcin Pomper i Joanna Duda-Michalak. Nie zabrakło też cennych nagród dla całych drużyn i ich opiekunów: bilety wstępu do parku wodnego, na ściankę wspinaczkową i do kina.

Listę nagrodzonych otworzyli Wojtek i Ania - mali podawacze piłek!

Szczególne gratulacje ks. Pomper złożył Kacprowi Forysiowi - kapitanowi Buczkowic, który potrafił wspaniale kierować drużyną swoich kolegów podczas całego turnieju - na boisku i poza nim.

Rozgrywki zakończyli wspólną modlitwą dziękczynienia Panu Bogu za pomyślny przebieg całej sportowej zabawy. A na zwycięzców czekała jeszcze uroczysta kolacja.

Kapitanowie Buczkowic i Rajczy dziękują sobie za spotkanie i obiecują rewanż!   Kapitanowie Buczkowic i Rajczy dziękują sobie za spotkanie i obiecują rewanż!
Urszula Rogólska /Foto Gość
Oto najlepsi 8. Letnich Finałów Turnieju Bosko Cup:

  • 1. Buczkowice,
  • 2. Rajcza,
  • 3. Skoczów-Górny Bór,
  • 4. Kończyce Małe.

Najlepszy piłkarz turnieju: Kacper Foryś (Buczkowice),

Najlepszy strzelec (8 bramek): Kacper Gawlas (Skoczów Górny Bór),

Najlepszy bramkarz: Grzegorz Jaworski (Buczkowice).

Najlepsza siódemka turnieju: Kacper Gawlas, Michał Padło, Bartosz Pilorz, Mikołaj Sadzikowski, Kacper Foryś, Andrzej Czulak i Patryk Sury.

Pod koniec wakacji drużyny Buczkowic i Rajczy spotkają się na Orliku w Jaworzu po raz kolejny - jako zwycięzcy zimowej i letniej edycji turnieju, powalczą o superpuchar Bosko Cup. Mecz poprzedzi zgrupowanie kadry diecezji w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

Puchar wędruje do najlepszej drużyny ministranckiej w diecezji - do Buczkowic   Puchar wędruje do najlepszej drużyny ministranckiej w diecezji - do Buczkowic
Urszula Rogólska /Foto Gość