Koncert dla Bożego Miłosierdzia w Wysokiej

Alina Świeży-Sobel

publikacja 30.04.2016 08:00

Podobnie jak w poprzednich latach drugi dzień pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej z Hałcnowa do Łagiewnik zakończy się majówką i "Pielgrzymo-graniem". 1 maja przy kościele w Wysokiej wystąpią "Fausystem" z Piotrem Mireckim oraz Magda Anioł i Adam Szewczyk.

Zagrają dla pielgrzymów. Uwielbią Boże Miłosierdzie... Zagrają dla pielgrzymów. Uwielbią Boże Miłosierdzie...
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Bez tego muzycznego przystanku modlitewnego ci najbardziej doświadczeni łagiewniccy pielgrzymi już nie wyobrażają sobie wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Koncert, zaplanowany na 1 maja wieczorem obok kościoła w Wysokiej koło Wadowic, rozpocznie się po plenerowym nabożeństwie majowym o 20.00.

Nad jego przygotowaniem czuwa bielski muzyk Piotr Mirecki, który od początku łagiewnickich pielgrzymek angażuje się to przedsięwzięcie. - Ten koncert przygotowujemy pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec", odwołując się do hasła, jakie towarzyszy nam wszystkim podczas Roku Miłosierdzia i w trakcie tej pielgrzymki. Najpierw wystąpi grupa muzyczna z Wysokiej, a potem zagramy my, czyli nasz zespół "Fausystem" - mówi P. Mirecki. - Wystąpią także Magda Anioł i Adam Szewczyk.

Podczas koncertu, jak i w drodze nie zabraknie też pielgrzymkowego hymnu autorstwa Piotra Mireckiego.

Na ten koncert muzycy zapraszają wszystkich pielgrzymów, a także tych, którzy chcieliby dołączyć do ich muzycznej modlitwy...

Koncert dla Bożego Miłosierdzia w Wysokiej