Cała hala pod Dębowcem pełna życia!

Urszula Rogólska

publikacja 11.04.2016 12:12

Prawie trzy tysiące – głównie młodych – osób wzięło udział w spektakularnym zwieńczeniu tegorocznych obchodów Dnia Świętości Życia w naszej diecezji, które Fundacja LUCE z ks. Matuszem Dudkiewiczem przygotowała w Bielsku-Białej.

Bielski aktor Rafał Sawicki z podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu Bielski aktor Rafał Sawicki z podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu
Urszula Rogólska /Foto Gość

Na scenie wystąpili między innymi artyści związani z różnorodnymi gatunkami muzycznymi: Drużyna Mistrzów, Arkadio, Besquidians, Dzień dobry, Anashim, Kapela Wałasi, Trojak Country i główna gwiazda wieczoru zespół Sound’n’Grace.

Swoje talenty prezentowali też młodzi z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego "Proscenion", podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu i podopieczni żywieckiej Fundacji Pomocy Dzieciom, a także grupa taneczna Luce Idea Dance, która przygotowuje widowiskowe tańce uwielbienia na czas ŚDM.

Jak mówił prowadzący koncert aktor Rafał Sawicki, radość życia połączyła wszystkich ponad podziałami.

"Wałasi" na scenie hali pod Dębowcem   "Wałasi" na scenie hali pod Dębowcem
Urszula Rogólska /Foto Gość
Specjalnymi gośćmi wieczoru byli biskup Roman Pindel i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. To dzięki zaangażowaniu miasta, impreza mogła odbyć się w okazałej hali.

– Cieszę się bardzo, że tylu młodych ludzi przyszło tutaj, żeby pokazać, że jesteśmy za życiem, za każdym życiem. A kiedy patrzę na was i zastanawiam się w jaki tytuł ubrać to nasze spotkanie, pomyślałem że chyba bliskie byłoby takie powiedzenie: "Żyj i pozwól żyć!", albo "Żyj i daj żyć!".

Jak dodał biskup: - Myślę, że to jest dobre przełożenie tego, co znajdziemy w całej Biblii, co Pan Bóg mówi do człowieka: żyj pełną życia – najlepiej jak możesz. Korzystaj z życia, ale też pozwól żyć każdemu, kto przychodzi na świat i którego Pan Bóg posyła na świat, żeby był naszym bratem.

Bp Roman Pindel i Jacek Krywult prezydent Bielska-Białej byli gośćmi podbeskidzkiego Święta Życia   Bp Roman Pindel i Jacek Krywult prezydent Bielska-Białej byli gośćmi podbeskidzkiego Święta Życia
Urszula Rogólska /Foto Gość
– To dzień, w którym wszyty demonstrujmy swoją postawę dla życia: że powinniśmy wspierać wszystkich tych ludzi, którzy działają dla obrony życia, którzy działają, aby to życie na każdym etapie było chronione.– dodał Jacek Krywult. – Ten dzień, to dobry dzień solidarności dla życia.

Kiedy na scenie występowali artyści, przy stoiskach o swojej działalności informowali przedstawiciele różnych środowisk służących życiu, a wśród nich byli m.in.: Fundacja LUCE, diecezjalne duszpasterstwa rodzin i młodzieży, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce” w Bielsku-Białej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i MOPS z Bielska-Białej, Caritas diecezjalna, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu i Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Podczas spotkania, w specjalnie przygotowanym "Pokoju Miłosierdzia", można było skorzystać z posługi misjonarza miłosierdzia ks. Przemysława Sawy oraz modlitwy wstawienniczej, prowadzonej przez członków SECiM.

Młodzi wypełnili halę pod Dębowcem podczas pierwszego Świeta Życia   Młodzi wypełnili halę pod Dębowcem podczas pierwszego Świeta Życia
Urszula Rogólska /Foto Gość