Maraton w obronie życia nienarodzonych

Urszula Rogólska

publikacja 19.02.2016 07:30

Do modlitewnego szturmu w obronie życia dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone aborcją, na 40 dni przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego, które w tym roku będzie obchodzone 4 kwietnia, zaprasza duszpasterstwo rodzin.

Do wytrwałej modlitwy za życie nienarodzonych zaprasza bielsko-żywieckie duszpasterstwo rodzin Do wytrwałej modlitwy za życie nienarodzonych zaprasza bielsko-żywieckie duszpasterstwo rodzin
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w modlitewnym maratonie, który rozpoczniemy w środę 24 lutego - mówi ks. Tomasz Gorczyński, bielsko-żywiecki duszpasterz rodzin. - W ten sposób dołączamy do międzynarodowej akcji "40 dni dla życia".

Jak tłumaczy kapłan, modlitewny szturm jest podejmowany w intencji nienarodzonych i zagrożonych zabiciem dzieci, a także zamierzających tego dokonać matek i ojców. - Aby przyłączyć się do wspólnej modlitwy, wystarczy podjąć zobowiązanie do codziennego odmawiania w tej intencji dowolnej modlitwy aż do liturgicznego obchodu uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku przypada 4 kwietnia - dodaje ks. Tomasz. - Swój udział w modlitewnym maratonie można zgłosić w duszpasterstwie rodzin kurii diecezjalnej via e-mail: duszp.rodzin@gmail.com.

Po zgłoszeniu na adres nadawcy, drogą mejlową zostanie wysłany certyfikat z indywidualnym numerem potwierdzający udział w maratonie.

Pomysł akcji "40 dni dla życia" zrodził się kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie katolicy modlą się w wyznaczonych terminach przez 40 dni przy klinikach aborcyjnych. Bezustannie - w dzień i w nocy.