Wystartują narciarze w sutannach

Alina Świeży-Sobel

publikacja 03.02.2016 09:59

Już w najbliższą sobotę 6 lutego w Wiśle-Łabajowie, na stoku Stożka, odbędą się 19. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim. Będzie też konkurs Open dla wszystkich chętnych.

Ks. Henryk Urbaś, salezjanin, na co dzień katechizuje, a w wolnych chwilach uczy narciarstwa młodych ze Świętochłowic Ks. Henryk Urbaś, salezjanin, na co dzień katechizuje, a w wolnych chwilach uczy narciarstwa młodych ze Świętochłowic

- Zawody rozpoczniemy o 11.00. Do tej godziny mogą zgłaszać się zawodnicy. Kategorie wiekowe przewidziane są dla wszystkich księży i wystartować może naprawdę każdy. Dla tych księży i kleryków, którzy przywiozą sutanny, zaplanowaliśmy przed startem konkursu dodatkowy przejazd próbny - zapowiada ks. Damian Copek, czuwający nad organizacją zawodów wraz z ks. Szymonem Kosem.

Jak przypominają obydwaj księża, zawody w narciarskim slalomie-gigancie rozgrywane są o Puchar im. św. Jana Pawła II, a chodzi w nich nie tylko o sportową rywalizację, ale też o popularyzację aktywnego wypoczynku i integrację środowiska narciarskiego.

- Dlatego serdecznie zapraszamy też parafian, żeby dołączyli do księży również jako kibice - zaprasza ks. Copek.

Dlatego oprócz startu księży oraz kleryków w każdym wieku regulamin zawodów przewiduje też starty w konkurencji rodzinnej: "Duety do mety". Tu mogą startować wszyscy chętni, którzy w amatorski (!) sposób uprawiają narciarstwo, pod warunkiem, że wystąpią w dowolnej rodzinnej parze: np. tata z córką, brat z siostrą, dziadek z wnuczkiem, babcia z wnuczką, itp. Tu o kolejności końcowej decyduje suma czasów obojga zawodników.

Wpisowe dla księży 20 zł. Pozostali uczestnicy: ofiara dowolna.

Wręczenie nagród i zakończenie mistrzostw zaplanowane jest ok. godz. 14.00.