Świąteczne kolędowanie z zespołem "Istebna"

Alina Świeży-Sobel

publikacja 24.12.2015 07:03

W kościołach Trójwsi kolędy "Istebnej" zabrzmią już 26 grudnia - najpierw w Jaworzynce. Będzie to zarazem ostatni koncert zespołu pod przewodnictwem obecnego kierownika Tadeusza Papierzyńskiego.

Zespół "Istebna" od lat kolęduje w beskidzikich świątyniach Zespół "Istebna" od lat kolęduje w beskidzikich świątyniach
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Po raz pierwszy kolędy w wykonaniu "Istebnej" można będzie wysłuchać 26 grudnia o 18.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce.

Następny koncert rozpocznie się w niedzielę 27 grudnia o 17.30 w kościele Dobrego pasterza w Istebnej. W kolejną niedzielę 3 stycznia o 18.00 zespół wystąpi z kolędami i pastorałkami w kościele św. Bartłomieja w Koniakowie.

Kolędy i pastorałki to ważna część repertuaru zespołu "Istebna". Śpiewają je w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Zespół wydał też kolędy i pastorałki na płycie CD.

Kierownikiem zespołu od 10 lat był Tadeusz Papierzyński (w środku)   Kierownikiem zespołu od 10 lat był Tadeusz Papierzyński (w środku)
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Będą to zarazem pożegnalne koncerty dla Tadeusza Papierzyńskiego, który od 10 lat kierował tym zasłużonym zespołem, prowadząc ku licznym sukcesom artystycznym, ale również do odradzania zanikających tradycji ludowych. Należą do nich adwentowe Mikołaje, wędrujące przez Trójwieś od kilku już lat z udziałem "Istebnej".

Kolędowy koncert w Istebnej 27 grudnia będzie tym pożegnalnym, a już w Koniakowie zespół poprowadzi nowa kierowniczka - Maria Motyka.