Licealiści wygrali dla maluchów ze szpitala

Urszula Rogólska

publikacja 26.10.2015 14:18

Są wolontariuszami Szkolnego Klubu "Sursum Corda" i odwiedzają małych pacjentów bielskiego Szpitala Pediatrycznego po to, żeby… czytać im bajki! Dla nich zdobyli 50 książek w ogólnopolskim konkursie MEN.

Licealiści ze "Szkoły na Grodzisku" przed  budynkiem MEN Licealiści ze "Szkoły na Grodzisku" przed budynkiem MEN
Szkoła na Grodzisku

Zadanie nie było łatwe. Uczestnicy konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń", mieli nakręcić krótki film, który w ciekawy sposób przekonałby jury, że to właśnie oni powinni otrzymać 50 książek ufundowanych przez MEN. Konkurs, to co roku nie lada gratka dla szkolnych miłośników literatury.

W tym roku wzięło w nim udział ponad 1200 szkół z całej Polski. Wśród nich byli także uczniowie bielskiego LO "Szkoła na Grodzisku" ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Sursum Corda". Zajęli drugie miejsce i wygrali zestaw 50 książek. Co jednak istotne - nie walczyli o książki dla siebie, ale dla… swoich małych podopiecznych, których odwiedzają w bielskim Szpitalu Pediatrycznym, w ramach szkolnego projektu wolontaryjnego "Bajki dla małego pacjenta".

- Chcieliśmy w oryginalny sposób połączyć działalność szkolnego wolontariatu z ideą propagowania czytelnictwa. Udało nam się, dzięki uprzejmości dyrekcji Szpitala Pediatrycznego, nakręcić konkursowy film w murach tej placówki. W jego realizacji wykorzystaliśmy wiedzę i umiejętności zdobywane na lekcjach fotografii w naszej szkole - mówi Michał Pałczak, autor filmu. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przekonaliśmy jury konkursu, bo jest to dla nas ogromne wyróżnienie!

Gala konkursu odbyła się 22 października w Warszawie. Nie zabrakło tam uczniów ze Starego Bielska.

LO „Szkoła na Grodzisku” jest bezpłatną szkołą niepubliczną, kształcącą młodzież na profilach fotograficzno-humanistycznym i graficzno-lingwistycznym. Więcej o szkole - na facebooku.

A zwycięski filmik można obejrzeć poniżej.

Konkurs "Książki naszych marzeń"
Szkoła na Grodzisku Liceum Ogólnokształcące